ÿ 圠Ӛdiv>

Blog

Blizny i rozstępy jako uciążliwe problemy skóry
DATA PUBLIKACJI: 2019-11-12

blizna, brzuch

Blizny i rozstępy to defekty skóry, które są bardzo często przyczyną wielu kompleksów. W każdej aptece czy drogerii można znaleźć wiele “cudownych” specyfików, redukujących - mniej lub bardziej - te problemy skóry. Czy jednak istnieje sposób na skuteczne pozbycie się blizn i rozstępów? Tak - na ratunek przychodzą tu instytuty medycyny estetycznej! Laser frakcyjny ablacyjny Harmony XL Pro iPixel, karboksyterapia Dual XT czy mikroplazma frakcyjna Pixel RF to skuteczne zabiegi na blizny i rozstępy.

Blizny - czym są i jak powstają?

Blizna to najprościej rzecz ujmując pozostałość po zabiegach chirurgicznych, chorobach skóry (np. trądziku), chorobach zakaźnych (np. ospie) czy urazach. Zbudowana jest z tkanki łącznej włóknistej. Tym, co odróżnia ją od skóry w innych miejscach jest kolor, elastyczność i struktura. Blizny dzieli się ze względu na czas powstania, pochodzenie i wygląd. W kontekście zabiegów kosmetycznych bardzo ważny jest aspekt dojrzałości blizny. Proces gojenia się tej zmiany skórnej wynosi nawet dwa lata. Jeżeli zapewni się jej właściwe warunki przebudowy, powinna być finalnie płaska i jaśniejsza niż skóra w innych miejscach. Gorzej, jeśli pielęgnuje się ją nieodpowiednio i nie zabezpiecza właściwie przed mrozem lub promieniami słonecznymi…

Rozstępy - domena mam, ale nie tylko

blizna, brzuch

Rozstępy są specyficznym rodzajem blizny. Przyjęło się, że są one domeną mam, które w okresie ciąży gwałtownie tyją, co powoduje nadmierne rozciągnięcie się skóry. Wahania wagi to nie jedyny czynnik, wpływający na ich pojawienie. Podłoże genetyczne, hormonalne czy suchość skóry również zaliczamy do przyczyn powstawania rozstępów. Dlatego też borykają się z nimi nie tylko mamy, ale i dojrzewająca młodzież, osoby z problemami z gospodarką hormonalną czy kulturyści. Jeżeli chcesz walczyć z bliznami czy rozstępami przy pomocy zabiegów w instytutach medycyny estetycznej, weź pod uwagę jedną, najważniejszą zasadę…

Im szybciej, tym lepiej!

Niezależnie od stanu skóry, istnieją zabiegi wspierające procesy jej odbudowy i usuwania blizn. Trzeba jednak mieć na uwadze, że im szybciej rozpocznie się terapię, tym lepiej. Paradoksalnie - im blizny są bardziej widoczne, tym łatwiej jest je zniwelować. Istnieją zabiegi, które - wykonywane w profesjonalnym instytucie medycyny estetycznej - są bezpiecznym i skutecznym sposobem na blizny i rozstępy. Oczywiście, to nie jedyna metoda na te defekty skóry. Jest to jednak idealny kompromis między tym, co inwazyjne - zabiegami chirurgicznymi, a delikatne i nietrwałe - kosmetykami.

Skuteczne zabiegi na blizny i rozstępy

W naszym toruńskim instytucie medycyny estetycznej EndoMed wykonujemy szereg zabiegów, niwelujących blizny i rozstępy. Do najchętniej wybieranych przez Klientki zaliczamy Laser frakcyjny ablacyjny Harmony XL Pro iPixel, karboksyterapia Dual XT czy mikroplazma frakcyjna Pixel RF. Mimo że różnią się między sobą wykorzystanymi technologiami, łączy je to, co najważniejsze - wysoka skuteczność działania, nieosiągalna w przypadku kosmetyków.

Rewolucyjne zmiany dzięki nieinwazyjnym zabiegom

W naszym Instytucie medycyny estetycznej EndoMed w Toruniu oferujemy szereg zabiegów, poprawiających kondycję skóry. Każdego dnia udowadniamy swoim Klientkom, że skuteczna walka z bliznami i rozstępami jest możliwa. Czasami już kilka zabiegów wystarczy do osiągnięcia spektakularnych zmian na ciele. Pamiętaj, że najbardziej istotny jest dobór odpowiedniego zabiegu. W toruńskim EndoMed możesz zawsze skorzystać z bezpłatnej porady którejś z naszych specjalistek. Po ustaleniu szczegółów kuracji i wyeliminowaniu wszystkich przeciwwskazań wystarczy “tylko” być systematyczną i stosować się do zaleceń pozabiegowych. Wtedy uzyskanie rewolucyjnych zmian za pomocą nieinwazyjnych zabiegów jest bardziej niż realne!

urzadzenia

Tysiące wykonanych zabiegów. Tysiące zadowolonych Pacjentów.
Świetnie wyszkolona i doświadczona kadra. Obsługa Pacjenta na najwyższym poziomie.

Serdecznie zapraszamy także Klientów z miejscowości: Bydgoszcz, Inowrocław, Włocławek, Grudziądz. Oferujemy zabiegi depilacji laserowej, endermologii, laserowego usuwawnia tatuaży oraz makijażu permanentnego oraz wiele, wiele innych zabiegów w konkurencyjnych cenach. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i do nawiązania kontaktu. Sprawimy, że poczujesz się lepiej!

lokalizacja endomed depilacja laserowa

ul. Konstytucji 3. Maja 14
87-100 Toruń

godziny otwarcia depilacji laserowej

Godziny otwarcia:
pon. - pt.: od 9:00 do 19:00

Zabiegi Anti-Aging © 2024

EndoMed ® Toruń, Wszelkie prawa zastrzeżone
Medycyna Estetyczna Toruń
Laserowe usuwanie owłosieniaEndermologia Toruń

Na tej stronie wykorzystujemy ciasteczka wyłącznie do celów statycznych (Google Analytics). Jeśli nie wyrażasz zgody, prosimy o opuszczenie strony.

Przeprowadzamy zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, w tym anti-aging, depilacji laserowej, endermologii, a także odchudzania. Używamy wyłącznie najnowszych urządzeń!