ÿ 圠Ӛdiv>

Depilacja laserowa Toruń - Palomar Vectus

NAJSKUTECZNIEJSZA DEPILACJA LASEROWA NA ŚWIECIE!

Medyczny Laser Diodowy PALOMAR VECTUS™ udoskonalona wersja systemu Light Sheer Duet

Najlepsza metoda depilacji Palomar Vectus – teraz w Toruniu!

Usuwanie owłosienia w Toruniu - NA CAŁE ŻYCIE!

ZOBACZ FILM

Powszechna w dzisiejszych czasach moda na gładką skórę oraz troska o higienę, powodują, że coraz częściej myślimy o całkowitym usunięciu niechcianego owłosienia. Problem ten dotyczy nie tylko osób borykających się z zaburzeniami hormonalnymi, u których nadmierne owłosienie jest przyczyną kompleksów i frustracji, ale również wielu zdrowych ludzi.

EndoMed – Instytut Medycyny Estetycznej w Toruniu– jako jeden z nielicznych gabinetów w Polsce oferuje bezpieczne i skuteczne zabiegi depilacji laserowej, które zapewniają trwałe usuwanie owłosienia, wykonywane za pomocą medycznego lasera diodowego Vectus. Palomar Vectus to obecnie najlepszy laser diodowy nowej generacji, którego działanie zostało potwierdzone badaniami klinicznymi.

W naszym Instytucie oferujemy najskuteczniejszą i bezbolesną depilację laserową (usuwanie włosów) w Toruniu - na miarę XXI wieku, wykonaną innowacyjnym laserem najnowszej generacji, gwarantując przy tym bezpieczeństwo i satysfakcję klienta.

epilacja laserowa

JESTEŚMY BARDZO DUMNI I JEST NAM NIEZMIERNIE MIŁO POINFORMOWAĆ O NAGRODZIE PRIX DE BEAUTE 2013 JAKĄ ZDOBYŁ LASER DIODOWY VECTUS™ PALOMAR. STATUETKA PRZYZNANA ZOSTAŁA PRZEZ CZYTELNICZKI MAGAZYNU COSMOPOLITAN W KATEGORII „ODKRYCIE ROKU”.

PALOMAR VECTUS™ - NAJLEPSZA DEPILACJA LASEROWA

Na rynku dostępnych jest wiele metod depilacji, jednak ani depilacja woskiem, fotoepilacja IPL lub VPL, nie są w stanie zapewnić zadowalających efektów. Tylko jedna metoda depilacji umożliwia trwale i bezboleśnie usunąć owłosienie – jest nią właśnie depilacja laserowa Vectus.

Vectus to dzieło amerykańskiej firmy Palomar - lidera opatentowanej technologii depilacji laserowej. Dzięki udoskonalonemu systemowi lasera diodowego, wykorzystywanego w takich urządzeniach jak Light Sheer i Light Sheer Duet, Palomar stworzył produkt, któremu nie dorównuje żaden inny laser diodowy.

Warto dodać, że technologia zastosowana w laserze Vectus jako pierwsza na świecie została wyróżniona prestiżowym certyfikatem FDA. Certyfikat ten przyznawany jest najnowocześniejszym technologiom laserowego usuwania owłosienia.

SKUTECZNOŚĆ DEPILACJI LASEROWEJ
PALOMAR VECTUS™

Skuteczność lasera Vectus jest efektem wieloletnich badań i doświadczeń, które umożliwiły stworzenie najlepszego lasera diodowego na świecie. To, co wyróżnia depilację laserową Vectus, to fakt, że pozwala ona osiągnąć rewelacyjne efekty depilacji i to w bardzo krótkim czasie. Połączenie trzech technologii – Skintel, Photon RecyclingSM, Advanced Contact Cooling – umożliwiło stworzenie lasera, dzięki któremu:

 • depilacja laserowa jest bezbolesna,
 • depilacja laserowa jest bardzo bezpieczna, nie ma możliwości poparzenia skóry pacjenta,
 • zabiegi depilacji laserowej są krótsze (trwają zaledwie kilka minut),
 • zabieg depilacji laserowej wystarczy powtórzyć minimum trzy razy, aby trwale usunąć owłosienie.

Zasada działania lasera diodowego VECTUS™

Depilacja laserowa wykonywana za pomocą lasera Vectus w Instytucie Medycyny Estetycznej EndoMed w Toruniu to zabieg polegający na trwałym usuwaniu owłosienia poprzez niszczenie struktury włosa i mieszka włosowego za pomocą światła lasera. W trakcie laserowego usuwania owłosienia energia wytwarzana przez laser diodowy zostaje zaabsorbowana przez melaninę (barwnik włosa), a następnie zamieniana jest w ciepło. Temperatura uszkadza macierz włosa, a tym samym włos zostaje trwale usunięty.

Depilacja laserowa Palomar Vectus pozwala usunąć nawet 40% włosków już podczas pierwszego zabiegu.

Laser diodowy Vectus jako jedyne na rynku urządzenie do depilacji laserowej wyposażony został w system Skintel, który umożliwia sprawdzenie poziomu melaniny w skórze. Parametry urządzenia zostają dostosowane do indywidualnych potrzeb pacjenta, co sprawia, że już podczas pierwszego zabiegu usuwania owłosienia laserem można zlikwidować 40% niechcianych włosków.

Warto zauważyć, że nie wszystkie włosy rosną w taki sam sposób. Część z nich znajduje się w fazie wzrostu (anagen), czyli są to włosy widoczne na skórze i właśnie one są podatne na światło lasera. Pozostałe włosy będące w fazie zaniku i spoczynku (katogen, telogen), nie zaabsorbują wystarczającej dawki promieniowania i zachowają zdolność regeneracji. Dlatego, aby usunąć 95% włosów, wymagane jest ponowne wykonanie zabiegu depilacji.

Oczywiście efekty depilacji laserowej Vectus są widoczne już po pierwszym zabiegu, jednak aby osiągnąć jak najlepsze rezultaty, laserowe usuwanie owłosienia należy zabieg powtórzyć minimum trzy razy. W przypadku osób, które korzystały wcześniej z innych metod depilacji (depilacja woskiem, depilatorem mechanicznym, pęsetą itp.), może zaistnieć konieczność wykonania czwartego bądź piątego zabiegu dla uzyskania zadowalających wyników.

Fazy wzrostu włosa:

Anagen

1 - Anagen

inaczej faza wzrostu – na tym etapie cebulka włosowa jest połączona z macierzą włosa i odżywiana poprzez naczynia przylegające do mieszka, a melanocyty produkują melaninę. Depilacja laserowa przeprowadzona w tej fazie jest najskuteczniejsza.

Katagen

2 - Katagen

inaczej faza przejściowa – podczas drugiej fazy włos uwalnia się z brodawki i przemieszcza się ku górze, w tym czasie melanocyty przestają produkować melaninę.

Telogen

3 - Telogen

inaczej faza spoczynku – podczas trzeciej fazy włos martwieje i wypada, pod martwą macierzą rodzi się nowy włos.

ZOBACZ FILM

CO WYRÓŻNIA PALOMAR VECTUS?

Firma Palomar Medical Technologies, obecnie Palomar Cynosure w roku 1994 jako pierwsza na świecie stworzyła technologię lasera diodowego do trwałego usuwania owłosienia, którą opatentowała, a jej skuteczność w usuwaniu owłosienia została wyróżniona najważniejszym w branży certyfikatem FDA.

Amerykańska firma Palomar ok. 21 lat temu sprzedała swój patent lasera diodowego do trwałego usuwania owłosienia, który obecnie wykorzystywany jest w urządzeniach laserowych takich jak: Light Sheer, Light Sheer Duet i Light Sheer Desire. Przez kolejne lata zespół naukowy firmy Palomar pracował nad ulepszeniem metody usuwania owłosienia za pomocą depilacji laserowej. W efekcie w 2012 roku stworzył medyczny diodowy Laser VECTUS™ - najnowszą, najskuteczniejszą i najbardziej innowacyjną technologię do trwałego usuwania niechcianych włosków, która gwarantuje bezpieczeństwo i bardzo wysoką skuteczność zabiegu epilacji laserowej.

USUWANIE OWŁOSIENIA ZA POMOCĄ LASERA VECTUS

vectus VECTUS™ to medyczny laser diodowy o długości fali 810 nm., służący do trwałego usuwania owłosienia oraz przebarwień. Badania kliniczne potwierdziły, że VECTUS™ to obecnie najszybszy oraz najmocniejszy laser diodowy na świecie, dający efekt na całe życie.

W laserze VECTUS™ zastosowano wiele innowacyjnych rozwiązań, dzięki którym urządzenie cechuje się najlepszą skutecznością w laserowym usuwaniu niechcianego owłosienia, a także najwyższym poziomem bezpieczeństwa. W porównaniu z innymi konkurencyjnymi urządzeniami, laser Vectus wyróżnia się:

 • NAJWIĘKSZĄ SKUTECZNOŚCIĄ W USUWANIU OWŁOSIENIA - medyczny laser diodowy najnowszej generacji – udoskonalona wersja systemu Light Sheer, Light Sheer Duet i Light Sheer Desire.
 • NAJWYŻSZYMI PARAMETRAMI ZABIEGÓW – mała głowica (max. gęstość energii do 100J/cm2), duża głowica (max. gęstość energii do 20J/cm2).
 • NAJMNIEJSZĄ LICZBĄ ZABIEGÓW – innowacyjnym rozwiązaniem urządzenia Vectus™ jest opatentowana technologia Photon Recycling, która polega na ponownym wykorzystaniu wiązki światła. Skóra podczas zabiegu odbija do 80% energii, którą emituje laser. Poprzez wbudowanie w głowicy „magicznych luster” cały impuls po odbiciu trafia ponownie do skóry, zwiększając tym samym efektywność w usuwaniu owłosienia podczas zabiegu depilacji laserowej Vectus.
 • NAJWYŻSZY POZIOM BEZPIECZEŃSTWA – Vectus jako jedyny tego typu laser na świecie, został wyposażony w inteligentny czytnik poziomu barwnika w skórze – Skintel™. Czytnik przed zabiegiem jest przykładany do powierzchni skóry pacjenta w miejscu, z którego zostanie usunięte owłosienie. Czytnik Skintel™ pokazuje poziom melaniny i w oparciu o uzyskane dane automatycznie ustawia optymalne parametry zabiegu laserowego usuwania owłosienia. To umożliwia zastosować wyższego poziomu energii bez ryzyka, że skóra pacjenta ulegnie poparzeniu. Dzięki temu zabieg usuwania owłosienia laserem jest efektywniejszy i bardzo bezpieczny.
 • KOMFORT DLA PACJENTA – Laser Vectus™ gwarantuje wysoki komfort zabiegu trwałego usuwania owłosienia za sprawą zastosowanego w głowicy rozwiązania Advanced ContactCooling. Technologia ta sprawia, że powierzchnia skóry jest chłodzona przed, w trakcie i po emisji światła. W efekcie wyczuwalność ciepła w trakcie zabiegu depilacji laserowej Vectusjest minimalna, a komfort pacjenta znacznie wzrasta.
 • KRÓTKI CZAS TRWANIA ZABIEGU – np. depilacja nóg trwa ok. 30 min zamiast 3 godz.
 • NA CAŁE ŻYCIE – jedwabiście gładka skóra – 100% satysfakcji pacjenta.
 • BEZKONKURENCYJNY – najwyższa jakość zabiegu za najlepszą cenę.

Laser VECTUS™ to najszybszy tego typu system w swojej kategorii, który posiada dwie największe na świecie i zarazem najszybciej pracujące głowice zabiegowe z szafirową końcówką:

głowica do depilacji laserowej

Mniejsza głowica (12x12mm)

Precyzyjna, przeznaczona jest do trwałego usuwania owłosienia na niewielkich i trudno dostępnych miejscach takich jak wąsik czy broda. Zastosowane w głowicy chłodzenie kontaktowe (przed, w trakcie i po emisji światła), utrzymywane przez cały czas trwania zabiegu depilacji laserowej Vectus na poziomie od 0°C do 5°C gwarantuje wysoki poziom bezpieczeństwa oraz sprawia, że zabieg usuwania owłosienia jest bezbolesny.

większa głowica do depilacji laserowej

Większa głowica
(23x38mm)

Posiadająca również zaawansowany system chłodzenia, wykorzystywana jest do depilacji większych powierzchni takich jak nogi czy plecy. Zwiększona głowica zabiegowa sprawia, że czas zabiegu usuwania owłosienia laserem jest krótszy nawet o 80%, dla przykładu depilację całych nóg można wykonać w zaledwie 30 min.

Medyczny Laser Diodowy PALOMAR VECTUS™ posiada certyfikat bezpieczeństwa i skuteczności wydany przez Amerykański Urząd ds. Żywności i Leków FDA, honorowany na całym świecie i przyznawany wyłącznie najlepszym technologiom laserowego usuwania owłosienia.

Ze względu na nowoczesne diody użyte w laserze PALOMAR VECTUS™, oraz system emisji fotonów światła, laser Vectus™ stał się najnowocześniejszym, dokładnym oraz niezwykle bezpiecznym laserem depilacyjnym, dzięki któremu trwałe usuwanie włosków jest bardziej efektywne niż w przypadku lasera diodowego Light Sheer, Light Sheer Duet i Light Sheer Desire.

ZOBACZ FILM

PORÓWNANIE OBRAZU PODCZERWIENI
(mała i duża głowica zabiegowa)

Light Sheer Duet vs Palomar Vectus ™

podczerwien porównanie głowic

Ze względu na nowoczesne diody użyte w laserze PALOMAR VECTUS™, oraz system emisji fotonów światła, laser Vectus™ stał się najnowocześniejszym, dokładnym oraz niezwykle bezpiecznym laserem depilacyjnym, dzięki któremu trwałe usuwanie włosków jest bardziej efektywne niż w przypadku lasera diodowego Light Sheer, Light Sheer Duet i Light Sheer Desire.

Przed, w trakcie i po zabiegu

PRZYGOTOWANIE DO ZABIEGU DEPILACJI LASEROWEJ

 1. Pierwszą wizytę poprzedza konsultacja ze specjalistą, której celem jest dokonanie oceny stanu skóry, określenie jej typu i wykluczenie przeciwwskazań.
 2. Przed zabiegiem laserowego usuwania owłosienia skóra powinna być ogolona, czysta i niczym nieposmarowana
 3. Należy zostawić niewielki obszar (ok. 10 cm 2) skóry nieogolonej, aby na jej podstawie można było oszacować kolor, gęstość i grubość włosa.
 4. Depilacja laserowa Vectus nie może być wykonywana na świeżo opalonej skórze.
 5. Przynajmniej 4 tygodni przed procedurą należy zaprzestać mechanicznego usuwania włosków (pęseta, depilator, wosk).
 6. W tym samym okresie nie należy stosować kremów do depilacji.
 7. Skóra nie powinna być podrażniona, ani przesuszona.
 8. Nie wolno także stosować:
  • leków światło uczulających i antybiotyków –procedurę można przeprowadzić najwcześniej po upływie 2 tygodni od zakończenia kuracji;
  • ziół fotouczulających, np. nagietka, dziurawca – 3 tygodnie przed zabiegiem laserowego usuwania włosów;
  • herbatek odchudzających - nie spożywać 3 tygodnie przed zabiegiem;
  • leków i kosmetyków o działaniu złuszczającym – tydzień przed procedurą;
  • kremów z retinolem, isotretinoiną, kwasami owocowymi, witaminą C w obrębie depilowanej powierzchni - min. 6 tygodni przed depilacją.
 9. Zabieg oczyszczania twarzy można odbyć 7 dni przed usuwaniem owłosienia laserem lub 14 dni po zabiegu.

Zabieg depilacji laserowej

W przypadku depilacji laserem VECTUS™ próba laserowa nie jest konieczna. Wielkość głowicy jest dobierana odpowiednio do obszaru zabiegowego. Podczas pracy na dużych powierzchniach (nogi) stosuje się większą głowicę (23x38mm). Najmniejszych (górna warga) lepiej sprawdza się mała głowica (12x12mm), gdyż jest bardziej precyzyjna.

maszyna do depilacjiPrzed przystąpieniem do zabiegu depilacji laserowej w EndoMed w Toruniu, ocenie podlega: kolor, grubość i gęstość włosów na obszarze zabiegowym, jak również fototyp skóry. Analizę fototypu przeprowadza się przy użyciu urządzenia Skintel™, które ustala jaki jest poziom aktywnej melaniny zawartej w skórze. Odczyt ten przekazywany jest do platformy Vectus, na jego podstawie ustawiane są indywidualne parametry zabiegu. Skintel™ pozwala na uniknięcie błędu podczas określania fototypu skóry, a tym samym wyklucza możliwość jej poparzenia w czasie usuwania owłosienia laserem.

Komfort pacjenta podczas depilacji laserowej Vectus gwarantuje nie tylko wyjątkowo szybkie tempo pracy tego urządzenia, ale również technologia Advanced Contact Cooling zastosowana w głowicach. Dzięki niej skóra jest chłodzona zarówno przed, w trakcie, jak i po zakończeniu emisji światła. W efekcie odczucie ciepła w trakcie procedury jest minimalne, w związku z tym nie trzeba stosować znieczulenia. Zabieg trwa bardzo krótko.

Skintel jako jedyne na świecie urządzenie posiada certyfikat FDA potwierdzający jego skuteczność.

Postępowanie po zabiegu depilacji laserowej

 1. Naturalnym objawem po odbyciu zabiegu jest zaczerwienienie i podrażnienie pojawiające się na depilowanym obszarze, ustępujące po upływie kilku godzin, najpóźniej do 2-3 dni. W tym okresie należy traktować skórę bardzo delikatnie:
  • nie wolno stosować mydła i kosmetyków na bazie alkoholu
  • nie należy używać dezodorantów i antyperspirantów
   (jeśli depilowane były pachy)
  • nie należy podrażniać skóry w okolicy zabiegu
  • nie można korzystać z basenu, ani sauny, należy unikać gorących kąpieli
  • trzeba aplikować kosmetyki łagodzące np. krem Bepanthen, Panthenol
 2. Nie można opalać się, należy chronić skórę przed słońcem przynajmniej przez miesiąc po odbyciu zabiegu (kremy z filtrem UVA, UVB o najwyższych wskaźnikach ochrony).
 3. Nie należy zażywać leków oraz ziół światłouczulających (min. 2 tyg. po depilacji).
 4. Niewskazane jest stosowanie kosmetyków i leków złuszczającym (min. 2 tyg. po zabiegu).
 5. Pomiędzy kolejnymi procedurami nie wolno usuwać owłosienia mechanicznie (dopuszcza się golenie maszynką).
 6. Usuwanie owłosienia laserem należy powtarzać co 4-12 tygodni (w zależności od depilowanej części ciała i cech indywidualnych).
 7. Efekt depilacji laserowej Vectus może osłabić znaczne wydłużenie, bądź skrócenie przerwy pomiędzy zabiegami.

Każda skóra w odmienny sposób reaguje na przeprowadzony zabieg. Ewentualne powikłania (pęcherzyki, strupki, przebarwienia) występują sporadyczne. Często związane są z brakiem odpowiedniego przygotowania do zabiegu i niewłaściwym postępowaniem po zabiegu. Mają one jednak charakter przejściowy.

Przeciwwskazania

Nie wszystkie z wymienionych przeciwwskazań w sposób trwały przekreślają możliwość przeprowadzenia depilacji laserowej w naszym instytucie w Toruniu. Ta metoda trwałego usuwania owłosienia cechuje się dużym bezpieczeństwem i skutecznością, ale do zabiegu trzeba się odpowiednio przygotować, kierując się poniższymi wskazówkami. Kwestie dotyczące zażywanych leków i posiadanych schorzeń dla pewności należy skonsultować ze specjalistą.

Lista przeciwwskazań:

 • ciąża i karmienie piersią
 • świeża opalenizna (będąca rezultatem kąpieli słonecznych i wizyt w solarium) – należy przerwać opalanie 4 tyg. przed zabiegiem, niewskazane jest używanie samoopalaczy przez 2 tyg.poprzedzające depilację laserową Vectus
 • zioła fotouczulające (np.nagietek, dziurawiec) – trzeba przerwać ich stosowanie 3 tyg. przed zabiegiem
 • herbatki odchudzające (np. Figura 2) – należy je odstawić 3 tyg. przed zabiegiem
 • leki światło uczulające (retinoidy, tetracykliny) np. Roaccutane – konieczne jest zachowanie półrocznej przerwy między końcem kuracji, a pierwszym laserowym usuwaniem owłosienia
 • antybiotyki – należy przerwać kurację2 tyg. przed zabiegiem
 • leki przeciwzakrzepowe – trzeba je odstawić 6 tyg. przed procedurą
 • depilacja(zarówno woskiem, depilatorem,jak i pęsetą) – należy przerwać usuwanie owłosienia miesiąc przed zabiegiem
 • leki i kosmetyki o działaniu złuszczającym - trzeba zaprzestać ich stosowania przynajmniej tydzień przed zabiegiem
 • kremy i maści zawierające w składzie isotretinoinę, retinol, kwasy owocowe, witaminę C - należy przestać je używać minimum 6 tyg. przed depilacją
 • tendencja do powstawania przebarwień i bliznowców
 • aktywne stany zapalne skóry (o podłożu bakteryjnym, wirusowym, grzybiczym)
 • choroba nowotworowa, bielactwo, łuszczyca, opryszczka
 • cukrzyca, epilepsja, owrzodzenie żylakowate, zakrzepica
 • fotodermatozy (uczulenia na słońce) i choroby pęcherzowe skóry
 • rozrusznik serca
 • uszkodzenia naskórka
 • niedawno odbyte zabiegi chirurgiczne
 • sterydy, leki antydepresyjne i psychotropowe
 • siwe włosy (brak melaniny)

Tysiące wykonanych zabiegów. Tysiące zadowolonych Pacjentów.
Świetnie wyszkolona i doświadczona kadra. Obsługa Pacjenta na najwyższym poziomie.

Serdecznie zapraszamy także Klientów z miejscowości: Bydgoszcz, Inowrocław, Włocławek, Grudziądz. Oferujemy zabiegi depilacji laserowej, endermologii, laserowego usuwawnia tatuaży oraz makijażu permanentnego oraz wiele, wiele innych zabiegów w konkurencyjnych cenach. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i do nawiązania kontaktu. Sprawimy, że poczujesz się lepiej!

lokalizacja endomed depilacja laserowa

ul. Konstytucji 3. Maja 14
87-100 Toruń

godziny otwarcia depilacji laserowej

Godziny otwarcia:
pon. - pt.: od 9:00 do 19:00

Zabiegi Anti-Aging © 2024

EndoMed ® Toruń, Wszelkie prawa zastrzeżone
Medycyna Estetyczna Toruń
Laserowe usuwanie owłosieniaEndermologia Toruń

Na tej stronie wykorzystujemy ciasteczka wyłącznie do celów statycznych (Google Analytics). Jeśli nie wyrażasz zgody, prosimy o opuszczenie strony.

Przeprowadzamy zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, w tym anti-aging, depilacji laserowej, endermologii, a także odchudzania. Używamy wyłącznie najnowszych urządzeń!