Usuwanie, redukcja rozstępów Toruń

usuwanie, leczenie rozstępów toruń

Rozstępy to miejscowe uszkodzenia skóry, pasma ścieńczałej skóry, pojawiają się w chwili upośledzenia komórek, odpowiedzialnych za produkcję białek – kolagenu i elastyny. Ten problem estetyczny dotyka prawie 70 proc. kobiet i około 40 proc. mężczyzn. Mogą pojawić się już w okresie dojrzewania, w wyniku gwałtownego zwiększenia masy ciała, w czasie ciąży i w okresie menopauzy.

Przyczynę ich powstawania stanowią zaburzenia hormonalne lub uszkodzenia mechaniczne, wynikające z nadmiernego rozciągnięcia skóry. Na skutek różnych czynników dochodzić może do zaburzenia czynności fibroblastów. Zaczynają one wtedy produkować zmienione, niepełnowartościowe włókna kolagenu i elastyny, które stają się bardziej kruche i mniej podatne na rozciąganie. Kolagen i elastyna to białka, mające postać włókienkowatą, które tworzą uporządkowaną sieć, nadając skórze elastyczność, jędrność, sprężystość i odpowiednie napięcie. Skóra nie nadąża z przebudową swojej struktury. Podczas nadmiernego rozciągania się skóry z powodu kruchości włókien dochodzi do niszczenia ich regularnej sieci, czego efektem mogą być rozstępy. Nowo powstałe rozstępy są widoczne w postaci czerwonych linii na skórze, które dopiero po paru miesiącach ulegają rozjaśnieniu.

Rozstępy powstają w dwóch etapach. Pierwszy, tzw. zapalny, to okres, kiedy włókna elastyczne dopiero co zostały zerwane i w skórze właściwej doszło do urazu, na skutek którego powstał stan zapalny. To wtedy pojawiają się na ciele prążki w różnych odcieniach czerwieni. Ten etap trwa od kilku miesięcy do 2 lat. W tym czasie organizm próbuje sam pozbyć się rozstępów, ale nie jest w stanie, bo ubytki we włóknach są zbyt duże. Kiedy rozstępy są czerwone, świeże, łatwiej się ich pozbyć niż w drugim etapie, zwanym zanikowym, gdy prążki stają się białe, a zerwana tkanka zamiast się regenerować po prostu zanika. Drugi etap polega na pojawieniu się rozstępów zanikowych, kiedy można zaobserwować ścieńczenie i zanik naskórka, postępujące spłaszczenie granicy skórno-naskórkowej, następnie zmniejszenie grubości i degradacje tkanki łącznej skóry właściwej oraz zmiany w składzie proteoglikanów. Często na tym etapie porównywane są do blizn. Rozstępy najczęściej powstają na udach, pośladkach, piersiach czy brzuchu.

Medycyna estetyczna poleca skuteczne zabiegi terapii tego problemu. Proponowane zabiegi:

Tysiące wykonanych zabiegów. Tysiące zadowolonych Pacjentów.
Świetnie wyszkolona i doświadczona kadra. Obsługa Pacjenta na najwyższym poziomie.

Serdecznie zapraszamy także Klientów z miejscowości: Bydgoszcz, Inowrocław, Włocławek, Grudziądz. Oferujemy zabiegi depilacji laserowej, endermologii, laserowego usuwawnia tatuaży oraz makijażu permanentnego oraz wiele, wiele innych zabiegów w konkurencyjnych cenach. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i do nawiązania kontaktu. Sprawimy, że poczujesz się lepiej!

lokalizacja endomed depilacja laserowa

ul. Konstytucji 3. Maja 14
87-100 Toruń

godziny otwarcia depilacji laserowej

Godziny otwarcia:
pon. - pt.: od 9:00 do 19:00

Zabiegi Anti-Aging © 2023

EndoMed ® Toruń, Wszelkie prawa zastrzeżone
Medycyna Estetyczna Toruń
Laserowe usuwanie owłosieniaEndermologia Toruń

Na tej stronie wykorzystujemy ciasteczka wyłącznie do celów statycznych (Google Analytics). Jeśli nie wyrażasz zgody, prosimy o opuszczenie strony.

Przeprowadzamy zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, w tym anti-aging, depilacji laserowej, endermologii, a także odchudzania. Używamy wyłącznie najnowszych urządzeń!