Usuwanie, redukcja zmarszczek Toruń

usuwanie zmarszczek toruń

Starzenie się skóry jest naturalnym procesem, polegającym na zmniejszeniu aktywności biologicznej komórek organizmu. Na jej kondycję wpływają nie tylko czynniki wewnętrzne, ale i zewnętrzne. Stopniowo zanikają włókna kolagenu i elastyny, a w tkankach zmniejsza się zawartość substancji nawilżających. W konsekwencji skóra traci jędrność i sprężystość, staje się sucha i szorstka, aż w końcu pojawiają się zmarszczki.

Przyczyną występowania zmarszczek mimicznych jest nadmierna praca mięśni mimicznych (proces miostarzenia). Zmarszczki mimiczne pojawiają się jako pierwsze z całej grupy zmarszczek, ponieważ są konsekwencją naturalnych ruchów twarzy m. in. mrużenia oczu, uśmiechania się czy ruchu brwi. Obliczono, że każdego dnia skóra na twarzy człowieka marszczy się około 15 tys. razy. Ważnym czynnikiem prowadzącym do powstawania zmarszczek jest również osłabienie włókien kolagenowych tworzących „konstrukcję nośną” skóry. W wyniku tego dochodzi do jej wiotczenia i spadku objętości, co w konsekwencji powoduje pojawienie się głębokich bruzd.

Warto również wspomnieć o procesie fotostarzenia tj. przedwczesnym procesie starzenia się skóry, spowodowanym negatywnym wpływem czynników środowiskowych, zwłaszcza promieniowania słonecznego. Pod jego wpływem następuje nadprodukcja wolnych rodników, a kolagen zawarty w skórze ulega stopniowemu zniszczeniu.

Potencjalnymi pacjentkami kwalifikującymi się do zabiegu są osoby z bogatą mimiką górnej części twarzy, w wyniku której tworzą się różnorodne zmarszczki. Jednak zabiegi redukcji zmarszczek są wykonywane najczęściej u osób powyżej 30 roku życia. U młodszych osób zabiegi te mogą mieć charakter prewencyjny, ponieważ zmniejszają, ale nie uniemożliwiają mimiki twarzy, która skłania do powstawania zmarszczek.

Procesu starzenia nie da się całkowicie zatrzymać, jednak dzięki odpowiednim zabiegom medycyny estetycznej stosowanym w naszym instytucie, możemy w znacznym stopniu go opóźnić. Polecane zabiegi:

Tysiące wykonanych zabiegów. Tysiące zadowolonych Pacjentów.
Świetnie wyszkolona i doświadczona kadra. Obsługa Pacjenta na najwyższym poziomie.

Serdecznie zapraszamy także Klientów z miejscowości: Bydgoszcz, Inowrocław, Włocławek, Grudziądz. Oferujemy zabiegi depilacji laserowej, endermologii, laserowego usuwawnia tatuaży oraz makijażu permanentnego oraz wiele, wiele innych zabiegów w konkurencyjnych cenach. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i do nawiązania kontaktu. Sprawimy, że poczujesz się lepiej!

lokalizacja endomed depilacja laserowa

ul. Konstytucji 3. Maja 14
87-100 Toruń

godziny otwarcia depilacji laserowej

Godziny otwarcia:
pon. - pt.: od 9:00 do 19:00

Zabiegi Anti-Aging © 2024

EndoMed ® Toruń, Wszelkie prawa zastrzeżone
Medycyna Estetyczna Toruń
Laserowe usuwanie owłosieniaEndermologia Toruń

Na tej stronie wykorzystujemy ciasteczka wyłącznie do celów statycznych (Google Analytics). Jeśli nie wyrażasz zgody, prosimy o opuszczenie strony.

Przeprowadzamy zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, w tym anti-aging, depilacji laserowej, endermologii, a także odchudzania. Używamy wyłącznie najnowszych urządzeń!