ÿ 圠Ӛdiv>

Usuwanie, redukcja cellulitu Toruń

cellulit toruń leczenie

Cellulit, czyli lipodystrofia, to nieprawidłowe rozmieszczenie tkanki tłuszczowej, w której występują zaburzenia przepływu krwi i limfy oraz odkładanie się produktów przemiany materii. Charakteryzuje się tworzeniem nieregularnych zgrubień, guzków pod skórą, czasami bolesnych przyjmując charakterystyczny obraz „skórki pomarańczowej” lub „materaca”. Ma rózne stopnie nasilenia, od zmian widocznych tylko podczas ucisku do dużych nierówności występujących trwale. Z najnowszych badań wynika, że aż 90 % kobiet po 25 roku życia zmaga się z tym problemem – nie tylko tych z nadwagą, ale też u kobiet szczupłych, a nawet wysportowanych.

Najczęściej zlokalizowany jest na udach, pośladkach, brzuchu, biodrach, a w niektórych przypadkach również na ramionach oraz nad kolanami. Za pojawienie się cellulitu odpowiedzialnych jest wiele czynników, między innymi:

  • złe nawyki żywieniowe,
  • brak ruchu,
  • stres,
  • nadmiar estrogenów,
  • noszenie obcisłych ubrań,
  • palenie papierosów,
  • antykoncepcja.

Bezpośrednią przyczyną cellulitu jest odkładanie się w komórkach produktów przemiany materii, które nie uległy spaleniu. Komórki te powiększają się, uciskając naczynia krwionośne i limfatyczne. Upośledzają w ten sposób mikrokrążenie, co w rezultacie prowadzi do gromadzenia się wody i toksyn.

Warto pamiętać, że u kobiet liczba adipocytów (komórek tłuszczowych) jest większa niż u mężczyzn. Są również inaczej rozmieszczone w stosunku do skóry właściwej. Stad u mężczyzn cellulit występuje tylko w stanach patologicznych (zaburzenia wydzielania androgenów, leczenie estrogenami raka prostaty).

Cellulit, czyli defekt kosmetyczny w postaci zmian na skórze nie powinien być mylony z cellulitisem, czyli bakteryjnym zapaleniem tkanki łącznej, wymagającym skomplikowanego i prowadzonego pod okiem specjalisty leczenia antybiotykami.

W naszym instytucie można skorzystać z zabiegów, które pomogą pozbyć się lub złagodzić cellulit. Proponowane zabiegi:

Do tego zalecamy aktywność fizyczną, picie min. 1,5 l wody dziennie oraz ograniczenie soli i cukru.

Tysiące wykonanych zabiegów. Tysiące zadowolonych Pacjentów.
Świetnie wyszkolona i doświadczona kadra. Obsługa Pacjenta na najwyższym poziomie.

Serdecznie zapraszamy także Klientów z miejscowości: Bydgoszcz, Inowrocław, Włocławek, Grudziądz. Oferujemy zabiegi depilacji laserowej, endermologii, laserowego usuwawnia tatuaży oraz makijażu permanentnego oraz wiele, wiele innych zabiegów w konkurencyjnych cenach. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i do nawiązania kontaktu. Sprawimy, że poczujesz się lepiej!

lokalizacja endomed depilacja laserowa

ul. Konstytucji 3. Maja 14
87-100 Toruń

godziny otwarcia depilacji laserowej

Godziny otwarcia:
pon. - pt.: od 9:00 do 19:00

Zabiegi Anti-Aging © 2024

EndoMed ® Toruń, Wszelkie prawa zastrzeżone
Medycyna Estetyczna Toruń
Laserowe usuwanie owłosieniaEndermologia Toruń

Na tej stronie wykorzystujemy ciasteczka wyłącznie do celów statycznych (Google Analytics). Jeśli nie wyrażasz zgody, prosimy o opuszczenie strony.

Przeprowadzamy zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, w tym anti-aging, depilacji laserowej, endermologii, a także odchudzania. Używamy wyłącznie najnowszych urządzeń!