Trwałe usuwanie nadmiernego owłosienia Toruń

nadmiar włosów usuwanie toruń

Nadmierne owłosienie to problem, który dotyczy zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Przyczyny jego występowania mogą być różnorodne. Mogą odpowiadać za niego cechy dziedziczne, może także pojawić się w okresie dojrzewania, ciąży i menopauzy. Zdarza się, że organizm kobiecy zaczyna produkować zbyt wiele androgenów (hormonów męskich), które powodują zwiększenie obfitości owłosienia lub pojawienie się go w nietypowych miejscach. Nadmierne owłosienie może być również efektem ubocznym działania niektórych leków.

Nadmierne owłosienie stanowi dla niektórych problem natury psychologicznej i estetycznej. Gładkie, nieowłosione ciało, również w miejscach intymnych to nieprzemijający trend w modzie. Dla części osób jest to także zabieg higieniczny.

Jednak nadmierne owłosienie najczęściej jest dolegliwością uciążliwą ze względu na kwestie estetyczne, rzadziej jednak stanowi objaw poważniejszego schorzenia (hirsutyzm, hipertrychoza). Tradycyjne metody usuwania zbędnego owłosienia (golenie, wosk, depilator itp.) dają niestety krótkotrwałe i mało satysfakcjonujące efekty, a także niosą ryzyko wrastania włosów, przebarwień, reakcji alergicznych, a nawet blizn. Istnieje jednak efektywniejsze rozwiązanie – depilacja laserowa

Aby zrozumieć, na czym polega zabieg trwałej depilacji, należy zapoznać się z fazami wzrostu włosa:

1. Anagen - to faza aktywnego wzrostu włosa. Cebulka połączona jest z macierzą oraz odżywiana przez naczynia przylegające do mieszka. Jest to idealna faza do wykonania zabiegu, podczas którego usunięty zostaje włos wraz z macierzą.

2. Katagen - faza przejściowa, włos w uśpieniu przesuwający się ku górze. W tej fazie zatrzymywane są procesy rozrodcze włosa.

3. Telogen - faza spoczynku, kiedy włos martwieje i wypada.

Sam zabieg polega na termicznym podgrzaniu włosa i mieszka włosowego oraz obszarów unerwionych (brodawek włosowych odżywiających włos). Wytwarzana energia, pochłaniana jest przez melaninę, czyli barwnik znajdujący się we włosie. Im więcej melaniny (ciemniejszy włos), tym lepszy efekt zabiegu. Istotne znaczenie ma również kolor skóry. Zabieg należy powtarzamy od 4 do 6 razy. Spośród laserów depilacyjnych w rankingach skuteczności na świecie, pierwsze miejsce zajmuje medyczny laser diodowy Vectus, który posiadamy w naszym instytucie:

Proponowane zabiegi:

 • Depilacja laserowa Soprano Titanium
  ABSOLUTNA NOWOŚĆ - PERŁA DERMATOLOGII ESTETYCZNEJ 2020
 • Depilacja laserowa Vectus Palomar
 • Tysiące wykonanych zabiegów. Tysiące zadowolonych Pacjentów.
  Świetnie wyszkolona i doświadczona kadra. Obsługa Pacjenta na najwyższym poziomie.

  Serdecznie zapraszamy także Klientów z miejscowości: Bydgoszcz, Inowrocław, Włocławek, Grudziądz. Oferujemy zabiegi depilacji laserowej, endermologii, laserowego usuwawnia tatuaży oraz makijażu permanentnego oraz wiele, wiele innych zabiegów w konkurencyjnych cenach. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i do nawiązania kontaktu. Sprawimy, że poczujesz się lepiej!

  lokalizacja endomed depilacja laserowa

  ul. Konstytucji 3. Maja 14
  87-100 Toruń

  godziny otwarcia depilacji laserowej

  Godziny otwarcia:
  pon. - pt.: od 9:00 do 19:00

  Zabiegi Anti-Aging © 2023

  EndoMed ® Toruń, Wszelkie prawa zastrzeżone
  Medycyna Estetyczna Toruń
  Laserowe usuwanie owłosieniaEndermologia Toruń

  Na tej stronie wykorzystujemy ciasteczka wyłącznie do celów statycznych (Google Analytics). Jeśli nie wyrażasz zgody, prosimy o opuszczenie strony.

  Przeprowadzamy zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, w tym anti-aging, depilacji laserowej, endermologii, a także odchudzania. Używamy wyłącznie najnowszych urządzeń!