ÿ 圠Ӛdiv>

KARBOKSYTERAPIA Toruń – CARBOXYTHERAPY™ DUAL XT

karboksyterapia toruń

Najnowsze i najbardziej precyzyjne urządzenie do karboksyterapii na rynku - udoskonalona wersja systemu Carboxyteraphy Dual MC2. Metoda stosowana do odmładzania skóry, redikcji cellulitu, rozstępów, blizn, lokalnie nagromadzonej tkanki tłuszczowej i wielu innych wskazań medycznych. Jedyne urządzenie w Toruniu.

W dzisiejszych czasach niezmiernie ważnym aspektem w życiu każdego człowieka stał się wygląd zewnętrzny, odbierany jako wizytówka. Każda z nas marzy o idealnej sylwetce i gładkiej skórze, pozbawionej zmarszczek, cellulitu i rozstępów. Zdrowa dieta, ćwiczenia i ekskluzywne kosmetyki nie zawsze przynoszą upragnione rezultaty. Do najnowocześniejszych zabiegów medycyny estetycznej, świetnie sprawdzających się w leczeniu wszelkich niedoskonałości skóry twarzy i ciała należy karboksyterapia – terapia dwutlenkiem węgla. Metoda bardzo bezpieczna, nieinwazyjna, a co najważniejsze z klinicznie udowodnioną skutecznością, co powoduje, że szybko stała się wiodącym, nowatorskim sposobem odmładzania skóry i modelowania sylwetki.

NA CZYM POLEGA ZABIEG KARBOKSYTERAPII?

Zabieg karboksyterapii polega na śródskórnej lub podskórnej iniekcji medycznego dwutlenku węgla za pomocą mikro nakłuć. Medyczne urządzenie Carboxytherapy™ Dual XT jest najnowszym (premiera 24-25.09 2016) i najbardziej precyzyjnym urządzenie do karboksyterapii na rynku, które ściśle kontroluje ilość i sposób wprowadzania „cudownego gazu”.

JAK DZIAŁA INIEKCJA CO2 NA TKANKI?

1. Podanie dwutlenku węgla, który jest naturalnie występującym gazem w każdej jednostce żywej, organizm interpretuje jako „niedotlenienie”, co skutkuje rozszerzeniem naczyń istniejących (rewaskularyzacja)i zwiększeniem przepływu krwi, tlenu oraz składników odżywczych w okolicy leczonego obszaru.

2. Wprowadzony do tkanki tłuszczowej dwutlenek węgla częściowo przekształca się w kwas węglowy, który mechanicznie uszkadza komórki tłuszczowe uwalniając trójglicerydy do przestrzeni międzykomórkowej. Zwiększone ukrwienie prowadzi do wzmożonego drenażu limfatycznego poddanego obszaru, poprawy metabolizmu i wydalania uwolnionego tłuszczu. Proces ten prowadzi do zmniejszenia złogów i komórek tłuszczowych, następuje wygładzenia powierzchni skóry i usunięcia nieestetycznego efektu „skórki pomarańczowej”. Dzięki karboksyterapii usprawniamy proces tworzenia nowych elastycznych naczyń krwionośnych (neowaskularyzacja), co wpływa na poprawę ukrwienia, dotlenienia i odżywienia skóry, następuje odnowa komórek.

3. Kolejną pożądaną reakcją skóry na iniekcje dwutlenkiem węgla jest kontrolowany stan zapalny, dzięki któremu następuje stymulacja fibroblastów do produkcji kolagenu i elastyny nawet o 40%. Remodeling skóry rozpoczyna się już od pierwszego zabiegu, włókna kolagenowe ulegają kurczeniu, a w efekcie skóra ulega zagęszczeniu i uelastycznieniu. Następuje przywrócenie prawidłowego mikrokrążenia co oznacza więcej tlenu i substancji odżywczych dla skóry.

NAJWYŻSZA SKUTECZNOŚĆ I BEZPIECZEŃSTWO
CARBOXYTERAPHY™ DUAL XT

Terapia dwutlenkiem węgla z wykorzystaniem medycznego urządzenia Carboxytherapy™ Dual XT nie ma szkodliwego wpływu na ludzki organizm. Jest w pełni bezpieczna i naturalna dla człowieka. CO2 jest produkowany przez nasze komórki w wyniku spalania tlenu oraz wydalany przez nasze płuca. Oznacza to, iż jest wysoce obojętny dla każdego organizmu. Jest to terapia nieinwazyjna, nie wymaga znieczulenia miejscowego, dająca spektakularne efekty terapeutyczne. Przedawkowanie gazu jest niemożliwe – nadmiar CO2 po ok. 5 minutach jest natychmiast wydalany z organizmu wraz z wydychanym powietrzem.

Skuteczność urządzenia Carboxytherapy™ Dual XT potwierdzona jest dziesiątkami badań klinicznych

DLA KOGO POLECANA JEST CARBOXYTERAPHY™ DUAL XT?

ZMARSZCZKI I WIOTKOŚĆ SKÓRY – REDUKCJA O 56%

karboksyterapia toruń Urządzenie Carboxytherapy™ Dual XT umożliwia przeprowadzenie precyzyjnego zabiegu podania CO2 w zmarszczkę lub jej okolice. Dochodzi do zwiększenia syntezy kolagenu i elastyny o ok 40%. Wprowadzenie pod skórę dwutlenku węgla powoduje lokalną przebudowę tkanek, wzrost tlenu i składników odżywczych. Fibroblasty gwałtownie rozpoczynają produkcję nowych włókien kolagenu i elastyny w efekcie skóra staje się bardziej jędrna. Najlepsze efekty widoczne są po 3-4 tygodniach.Biorewitalizację można przeprowadzić na następujące okolice:

 • twarz: wiotka skóra, kurze łapki, linie czoła, bruzdy nosowo-wargowe, drobne zmarszczki

 • podbródek

 • szyja i dekolt

 • uda i pośladki

 • kolana

 • ramiona

 • dłonie

 • brzuch   

Wskazana minimalna ilość zabiegów 6 z częstotliwością co 14 dni. Ważne jest utrzymywanie regularnej częstotliwości zabiegów.

CIENIE I OBRZĘKI POD OCZAMI – REDUKCJA DO 90%

karboksyterapia toruń Carboxytherapy Dual™ XT to najskuteczniejszy zabieg redukujący cienie pod oczami. Efekty widoczne są już po 5 zabiegach i utrzymują się ponad pół roku. Po serii zabiegów skóra odzyskuje zdrowy odcień i świetlisty wygląd.

Ciemne cienie pod oczami (dolna powieka) są najczęściej efektem zaburzenia krążenia krwi w tych okolicach. U palaczy często szary odcień przybiera zarówno dolna jak i górna powieka. Z wiekiem ulega zaburzeniu nie tylko krążenie w naczyniach włosowatych, ale także krążenie limfy dlatego też oprócz cieni pojawiają się również obrzęki, zarówno dolnej jak i górnej powieki. Iniekcja CO2 natychmiast powoduje zwiększenie ilości tlenu, poprawia krążenie limfatyczne. W wyniku aktywacji czynnika wzrostu naczyń VEGF (śródbłonka naczyniowego) dochodzi do wytworzenia sieci nowych, elastycznych kapilar, dzięki czemu mikrokrążenie zostaje przywrócone. Prawidłowy przepływ tkankowy zapewnia rewitalizacje okolic oczu.

Wskazana ilość zabiegów to 4-12 częstotliwość co 10-14 dni. Ważne jest utrzymywanie regularnej częstotliwości zabiegów.

CELLULIT – REDUKCJA DO 89%

karboksyterapia toruńCarboxytherapy™ Dual XT wykorzystuje jedną z najbardziej skutecznych i kompleksowych metod likwidacji cellulitu w wszystkich stadiach (I – IV). Osiągane efekty są spektakularne. Iniekcja CO2 prowadzi do uszkodzenia adipocytów i wzrostu lipolizy. Dochodzi do rozluźnienia struktury zwłóknień i wzmożonego drenażu limfatycznego.

Wskazana ilość zabiegów to 6-12 częstotliwość 1-2 / tydzień. Ważne jest utrzymywanie regularnej częstotliwości zabiegów.

WYPADANIE WŁOSÓW – REDUKCJA DO 77%

karboksyterapia toruń Zabiegi Carboxytherapy™ Dual XT wykorzystywane są do leczenia problemów z łysieniem i łuszczeniem skóry głowy. Wykorzystanie CO2 wpływa na miejscowe rozszerzenie naczyń krwionośnych i powstawanie nowych kapilar. Prowadzi to do odżywienia i dotlenienia tkanek, powodując wzrost macierzy i aktywowanie nowych mieszków włosowych. Efektem już po 10 zabiegach jest zmniejszenie wypadania, pobudzenie wzrostu nowych włosów, zagęszczenie i wzmocnienie.

Wskazana ilość zabiegów to 10-12 , częstotliwość co 10-14 dni. Ważne jest utrzymywanie regularnej częstotliwości zabiegów.

TKANKA TŁUSZCZOWA – REDUKCJA DO 67%

karboksyterapia toruńCarboxytherapy™ Dual XT to innowacyjna, wysoce skuteczna metoda redukcji tkanki tłuszczowej, zarówno lokalnie zdeponowanej, jak i na większych obszarach. Wprowadzenie CO2 pod skórę wywołuje uraz ciśnieniowy i osłabienie ścian adiopocytów. Ponadto dochodzi do obniżenia pH co uszkadza błony komórkowe komórek tłuszczowych. Dzięki temu w tkance tłuszczowej dochodzi do zwiększenia przepływów kapilarnych i wzrostu lipolizy a w efekcie zmniejszenia grubości tkanki tłuszczowej. CO2 pod skórą częściowo zamienia się w kwas węglowy odpowiedzialny za rozpuszczanie komórek tłuszczowych.


Miejsca wykonywania zabiegu:

 • brzuch i boczki

 • uda, pośladki

 • kolana

 • podbródek

 • ramiona

Wskazana ilość zabiegów to 6 – 12 częstotliwość 1-2 / tydzień. Ważne jest utrzymywanie regularnej częstotliwości zabiegów.

ROZSTĘPY I BLIZNY – REDUKCJA DO 97%

karboksyterapia toruńWykorzystanie Carboxytherapy™ Dual XT to przełom w usuwaniu rozstępów i blizn. Efekty widoczne są już po 3 zabiegach.

Blizny i rozstępy są rezultatem nadmiernego naciągnięcia skóry i rozerwania włókien kolagenowych. Wprowadzenie dwutlenku węgla pod skórę prowadzi do powstania nowych naczyń krwionośnych oraz wzmaga syntezę kolagenu. Następuje przebudowa tkanki bliznowej, prowadząc do poprawienia ukrwienia i wyrównania rozwarstwionych warstw skóry, poprawiając jej wygląd. Procesy naprawcze działają zarówno w przypadku rozstępów i blizn świeżych (różowych) jak i starych.

Wskazana ilość zabiegów to 4-6 częstotliwość co 14 dni. Ważne jest utrzymywanie regularnej częstotliwości zabiegów.

ŁUSZCZYCA – REDUKCJA DO 55%

karboksyterapia toruńKarboksyterapia to skuteczna metoda leczenia łuszczycy, pozwalająca na podanie odpowiedniej dawki medycznego dwutlenku węgla na ściśle określoną głębokość, zapewnia wysokie bezpieczeństwo i komfort dla pacjenta.

Problem łuszczycy powstaje w wyniku zaburzonej dystrybucji wapnia. Podanie CO2 reguluję gospodarkę wapniową poprzez aktywność cAMP i cGMP. Z kolei w wyniku poszerzenia i udrożnienia istniejących naczyń krwionośnych oraz tworzenia się nowych kapilar następuje odżywienie i dotlenienie obszarów dotkniętych zmianami łuszczycowymi.

TELEANGIEKTAZJE – REDUKCJA DO 44%

karboksyterapia toruń Kluczowym efektem działania Carboxytherapy™ Dual XT jest zwiększenie sprawności naczyń krwionośnych. Dzięki aktywacji czynników pobudzających rozwój naczyń krwionośnych, dochodzi do tworzenia nowych kapilar oraz poprawy funkcjonowania już istniejących. Widoczne na skórze teleangiektazje ulegają stopniowemu zmniejszeniu, już po 5 zabiegach można zaobserwować znaczącą poprawę.
PRZECIWWSKAZANIA DO ZABIEGU

 • ciąża i okres karmienie piersią,

 • choroba nowotworowa,

 • choroby serca (przyjmowanie antykoagulantów),

 • zakrzepowe zapalenie żył,

 • nadciśnienie tętnicze,

 • choroby nerek i wątroby,

 • niewydolność płuc,

 • epilepsja, cukrzyca, hemofilia,

 • trądzik różowaty,

 • opryszczka aktywna w miejscu zabiegu,

 • aktywne infekcje bakteryjne i wirusowe,

 • stany zapalne skóry, zakażenia grzybiczne,

 • jaskra w przypadku terapii oczu,

 • zażywanie leków sterydowych,

 • ciało obce w obszarze poddanym leczeniu.   

ZALECENIA DO ZABIEGU KARBOKSYTERAPII

JAKA JEST ZALECANA ILOŚĆ ZABIEGÓW?

Zabiegi wykonywane są w serii. Aby uzyskać optymalne rezultaty proponowanych jest od 6 do 12 zabiegów wykonywanych co 7-14 dni. Liczba zabiegów ustalana jest indywidualnie, zależy od stanu wyjściowego skóry, stopnia zaawansowania cellulitu, grubości tkanki tłuszczowej oraz obszaru leczenia. Czas trwania infuzji zależy od partii zabiegowej i wynosi od 10 do 40 minut. W celu podtrzymania efektów terapii zaleca się wykonywanie zabiegów przypominających co 6-12 miesięcy po zakończeniu kuracji. PROCEDURA ZABIEGU CARBOXYTERAPHY™ DUAL XT

Najnowsze urządzenie Carboxytherapy Dual XT™ wprowadza dwutlenek węgla do skóry za pomocą cienkiej sterylnej igły oraz ma możliwość pracy na większych ciśnieniach. Gaz podgrzewany jest dwuetapowo na wejściu i wyjściu dzięki czemu ogranicza odczucia bólowe do minimum. Wkłucia są praktycznie bezbolesne, pacjent odczuwa jedynie lekkie mrowienie, ciepło i delikatne rozpieranie. Istnieje niewielkie ryzyko powstania „siniaków”. W trakcie zabiegu pod skórą widoczne jest przemieszczanie się gazu, dające wrażenie „obrzęku” jednak zanika ono po kilkunastu minutach. Terapia nie wymaga okresu rekonwalescencji, pacjent od razu po zabiegu może wrócić do codziennych zajęć.

ZALECENIA PO ZABIEGU CARBOXYTHERAPY™ DUAL XT

 • Należy unikać masaży, rozcierania, pocierania w miejscu poddanym terapii przez 24h

 • W ciągu 24 h należy ograniczyć wysiłek fizyczny

 • Nie należy korzystać z sauny, basenu, brać gorących kąpieli przez 48 h

 • Należy zrezygnować z opalania i solarium przez 48 h

 • Jeśli po zabiegu pojawi się siniak lub wybroczyna można stosować miejscowo preparaty farmaceutyczne (z arniką, wit. C itp.) przyspieszające jego wchłanianie

DLACZEGO WARTO WYBRAĆ NAJNOWSZE URZĄDZENIE DO KARBOKSYTERAPII - CARBOXYTHERAPY™ DUAL XT?

 • najwyższa skuteczność zabiegu dzięki szerokiej regulacji przepływu dwutlenku węgla (nasz aparat uzyskuje najlepsze parametry dostępne na rynku od 0-200cc/min, dzięki czemu osiągamy wspaniałe efekty terapeutyczne). Dla porównania starsze modele urządzenia wytwarzają przepływy dużo niższe np. Carboxytherapy Dual MC2 tylko (0-100cc/min).

 • Gwarantuje wysoki komfort zabiegu dzięki możliwości dwuetapowego podgrzania gazu (na wejściu i wyjściu) - wkucia są praktycznie bezbolesne. Starsze model urządzenia: Carboxytherapy Dual MC2 podgrzewa gaz tylko na wejściu, natomiast urządzenie Carboxytherapy Dual MC4 tylko na wyjściu przez co osiągają dużo niższe temperatury - zabiegi są bardziej bolesne.

 • pneumatyczny pistolet zapewnia szybką iniekcję pod idealnym kątem 45 stopni, precyzyjnie reguluje głębokość iniekcji co pozwala na szybkie i bezbolesne przeprowadzenie zabiegu.

 • Carboxytherapy™ Dual XT umożliwia wykonania terapii łączonej - jednoczesnego podania dwutlenku węgla i przeprowadzenia mezoterapii igłowej.

 • Urządzenie dokonuje iniekcji bezpiecznym medycznym CO2 (na wyposażeniu butla z gazem medycznym).

 • Bezpieczeństwo stosowania – Carboxytherapy™ Dual XT posiada wszelkie niezbędne certyfikaty: FDA, certyfikat medyczny – CE, butla z atestem oraz CO2 z certyfikacją medyczną.

 • Brak okresu rekonwalescencji i skutków ubocznych.

 • Krótki czas trwania zabiegu.

 • Technologia znana w medycynie od ponad 80 lat – przebadana pod względem mechanizmów działania i efektów terapeutycznych.

 • Zabiegi wykonuje doświadczona i wykształcona kadra specjalistów.   

EFEKTY PRZED I PO

przed i po przed i po przed i po przed i po przed i po przed i po przed i po przed i po przed i po przed i po

Tysiące wykonanych zabiegów. Tysiące zadowolonych Pacjentów.
Świetnie wyszkolona i doświadczona kadra. Obsługa Pacjenta na najwyższym poziomie.

Serdecznie zapraszamy także Klientów z miejscowości: Bydgoszcz, Inowrocław, Włocławek, Grudziądz. Oferujemy zabiegi depilacji laserowej, endermologii, laserowego usuwawnia tatuaży oraz makijażu permanentnego oraz wiele, wiele innych zabiegów w konkurencyjnych cenach. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i do nawiązania kontaktu. Sprawimy, że poczujesz się lepiej!

lokalizacja endomed depilacja laserowa

ul. Konstytucji 3. Maja 14
87-100 Toruń

godziny otwarcia depilacji laserowej

Godziny otwarcia:
pon. - pt.: od 9:00 do 19:00

Zabiegi Anti-Aging © 2024

EndoMed ® Toruń, Wszelkie prawa zastrzeżone
Medycyna Estetyczna Toruń
Laserowe usuwanie owłosieniaEndermologia Toruń

Na tej stronie wykorzystujemy ciasteczka wyłącznie do celów statycznych (Google Analytics). Jeśli nie wyrażasz zgody, prosimy o opuszczenie strony.

Przeprowadzamy zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, w tym anti-aging, depilacji laserowej, endermologii, a także odchudzania. Używamy wyłącznie najnowszych urządzeń!