Usuwanie, redukcja blizn

blizny toruńBlizna to niepożądana z punku widzenia estetycznego zmiana, która tworzy się na skórze w miejscu urazu (blizny po zabiegach chirurgicznych, oparzeniach) bądź w następstwie wygojenia się pewnych zmian chorobowych (blizny potrądzikowe, po ospie)– uszkodzona skóra właściwa zostaje zastąpiona nową, dobrze unaczynioną tkanką.

Blizna zbudowana jest z tkanki łącznej włóknistej. Wyraźnie też różni się od otaczającej ją skóry kolorem, strukturą, elastycznością i wytrzymałością. Różnice stają się bardziej widoczne po ekspozycji na promieniowanie słoneczne – tkanka bliznowata nie opala się tak jak zdrowa skóra. Bywa strukturą położoną powyżej poziomu skóry – mówimy wtedy o bliznach przerostowych, keloidach, albo poniżej – tworząc tzw. blizny zanikowe.

Blizna od momentu powstania do czasu 12 miesięcy jest blizną świeżą, tzn. nie do końca uformowaną. W jej obrębie zachodzą bardzo dynamiczne procesy przebudowy z udziałem włókien elastycznych i kolagenowych oraz nowotworzonych naczyń krwionośnych. W tym czasie niezwykle istotne jest zapewnienie bliźnie odpowiednich warunków gojenia i przebudowy. Blizna wymaga wtedy ochrony przed dodatkowymi urazami, właściwej pielęgnacji i zabezpieczenia przed słońcem i mrozem. Właściwe postępowanie powoduje, że naturalne procesy naprawcze organizmu często prowadzą do wytworzenia blizny korzystnej z punktu widzenia kosmetycznego. Jeśli jednak tak się nie stanie, istnieją nieinwazyjne metody, poprawiające wygląd lub wspomagają usuwanie blizn. Metody te sprawiają że blizna będzie mniej widoczna, płaska, w kolorze skóry, bardziej elastyczna. Istotny jest czas rozpoczęcia terapii – im „młodsze” blizny , tym lepsze będą rezultaty leczenia. Najlepszy rezultat można uzyskać, gdy odpowiednie działania podejmowane są już w czasie gojenia się rany.

W naszym instytucie w leczeniu i usuwaniu blizn stosujemy następujące zabiegi:

Na pewno znajdziemy rozwiązanie Twojego problemu z blizną bądź bliznami. Ultranowoczeesny sprzęt dla medycyny estetycznej zdecydowanie poszerzył możliwości zabiegów nad wszelkiego rodzaju bliznami, lecz także efekty takich procedur leczniczych.

Tysiące wykonanych zabiegów. Tysiące zadowolonych Pacjentów.
Świetnie wyszkolona i doświadczona kadra. Obsługa Pacjenta na najwyższym poziomie.

Serdecznie zapraszamy także Klientów z miejscowości: Bydgoszcz, Inowrocław, Włocławek, Grudziądz. Oferujemy zabiegi depilacji laserowej, endermologii, laserowego usuwawnia tatuaży oraz makijażu permanentnego oraz wiele, wiele innych zabiegów w konkurencyjnych cenach. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i do nawiązania kontaktu. Sprawimy, że poczujesz się lepiej!

lokalizacja endomed depilacja laserowa

ul. Konstytucji 3. Maja 14
87-100 Toruń

godziny otwarcia depilacji laserowej

Godziny otwarcia:
pon. - pt.: od 9:00 do 19:00

Zabiegi Anti-Aging © 2023

EndoMed ® Toruń, Wszelkie prawa zastrzeżone
Medycyna Estetyczna Toruń
Laserowe usuwanie owłosieniaEndermologia Toruń

Na tej stronie wykorzystujemy ciasteczka wyłącznie do celów statycznych (Google Analytics). Jeśli nie wyrażasz zgody, prosimy o opuszczenie strony.

Przeprowadzamy zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, w tym anti-aging, depilacji laserowej, endermologii, a także odchudzania. Używamy wyłącznie najnowszych urządzeń!