ÿ 圠Ӛdiv>

MEZOTERAPIA IGŁOWA - skuteczny sposób na rewitalizację skóry

Mezoterapia igłowa, czyli iniekcyjna to doskonały sposób na rewitalizację skóry. Jeżeli chcesz ujędrnić, wygładzić i przywrócić swojej skórze blask - mezoterapia igłowa to zabieg idealny dla Ciebie.

Jest to jeden z najbardziej popularnych zabiegów medycyny estetycznej. Polega na iniekcji w głąb skóry cennych substancji odżywczych (m.in. witamin, mikroelementów czy aminokwasów). Przy wykonywaniu mezoterapii igłowej twarzy, szyi czy dekoltu wstrzykuje się najczęściej kwas hialuronowy, witaminy A, C i E oraz peptydy czy aminokwasy. W zabiegach na ciało wykorzystuje się natomiast preparaty zawierające DMAE (dimetyloaminoetanol) oraz fosfatydylocholinę. Ich rodzaj jest każdorazowo dostosowany do konkretnego problemu skóry Pacjentki. Dzięki temu mezoterapia igłowa przynosi tak spektakularne efekty, które widać już po pierwszej wizycie.

Mezoterapię igłową wykonuje się najczęściej na twarz, dekolt, skórę głowy i szyję, aczkolwiek zabieg można przeprowadzić na niemal każdy obszar ciała. Jest stosowany także w terapiach antycellulitowych czy walce z rozstępami.

Wskazania do zabiegu mezoterapii igłowej:

 • zwiotczała skóra na twarzy i ciele,
 • brak jędrności i suchość skóry,
 • zbyt szybko postępujące procesy starzenia skóry,
 • cellulit,
 • rozstępy,
 • wypadanie włosów.

Przeciwwskazania do zabiegu mezoterapii igłowej:

 • ciąża i karmienie piersią,
 • stany zapalne skóry na obszarze zabiegowym,
 • opryszczka,
 • alergia na którąkolwiek substancję, wprowadzoną w głąb skóry,
 • choroba nowotworowa,
 • choroba immunologiczna,
 • zaburzenia procesu krzepnięcia krwi.

Przed, w trakcie i po zabiegu:

Mezoterapia igłowa jest zabiegiem, który nie wymaga niemal żadnego przygotowania przed wizytą. Jako że nie wywołuje nadwrażliwości na promieniowanie słoneczne, można go wykonywać również latem. Nawet bardzo cienka skóra nie jest przeciwwskazaniem do kuracji mezoterapii igłowej.

Sam zabieg polega na iniekcji indywidualnie dobranych substancji odżywczych (tzw. mezokoktajlu) na wcześniej ustalony obszar skóry. Mikronakłucia występują dość gęsto - nawet co centymetr. Wszystko to ma na celu intensyfikację efektów pozabiegowych. W trakcie zabiegu mezoterapii igłowej wykorzystuje się dwa mechanizmy. Po pierwsze - działanie substancji odżywczych, docierających bardzo głęboko - aż do skóry właściwej. Po drugie - samoregulacja skóry jako efekt mikronakłuć.

W trakcie mezoterapii igłowej powstaje bardzo wiele małych grudek, wypełnionych wstrzykniętymi substancjami. Zarówno ślady po iniekcji, jak i wybrzuszenia znikają po maksymalnie kilkudziesięciu godzinach od zabiegu. W tym czasie wchłaniają się całkowicie również substancje odżywcze, dzięki czemu skóra jest nawilżona i dogłębnie odżywiona. Ponadto, odzyskuje swoją jędrność i elastyczność. Tuż po zabiegu skóra może być delikatnie zaczerwieniona, jednak jest to etap przejściowy, utrzymujący się maksymalnie 24h.

Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu jest on niemal bezbolesny.

Zalecenia po zabiegu mezoterapii igłowej:

 • bezpośrednio po zabiegu nie powinno się stosować kosmetyków na bazie alkoholu i/lub kwasów, a także spożywać alkoholu,
 • przez kilka dni po zabiegu należy stosować kremy z filtrem,
 • przez 48 h po zabiegu nie można korzystać z sauny, solarium, a także basenu.

Częstotliwość zabiegów mezoterapii igłowej:

W większości przypadków do osiągnięcia satysfakcjonujących efektów potrzeba 3-6 zabiegów, powtarzanych co 2 tygodnie. Następnie, w celu podtrzymania rezultatów pozabiegowych, kolejny można przeprowadzić po 3-6 miesiącach.

Tysiące wykonanych zabiegów. Tysiące zadowolonych Pacjentów.
Świetnie wyszkolona i doświadczona kadra. Obsługa Pacjenta na najwyższym poziomie.

Serdecznie zapraszamy także Klientów z miejscowości: Bydgoszcz, Inowrocław, Włocławek, Grudziądz. Oferujemy zabiegi depilacji laserowej, endermologii, laserowego usuwawnia tatuaży oraz makijażu permanentnego oraz wiele, wiele innych zabiegów w konkurencyjnych cenach. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i do nawiązania kontaktu. Sprawimy, że poczujesz się lepiej!

lokalizacja endomed depilacja laserowa

ul. Konstytucji 3. Maja 14
87-100 Toruń

godziny otwarcia depilacji laserowej

Godziny otwarcia:
pon. - pt.: od 9:00 do 19:00

Zabiegi Anti-Aging © 2024

EndoMed ® Toruń, Wszelkie prawa zastrzeżone
Medycyna Estetyczna Toruń
Laserowe usuwanie owłosieniaEndermologia Toruń

Na tej stronie wykorzystujemy ciasteczka wyłącznie do celów statycznych (Google Analytics). Jeśli nie wyrażasz zgody, prosimy o opuszczenie strony.

Przeprowadzamy zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, w tym anti-aging, depilacji laserowej, endermologii, a także odchudzania. Używamy wyłącznie najnowszych urządzeń!