ÿ 圠Ӛdiv>

KRIOLIPOLIZA COOLTECH Toruń

Medyczne urządzenie Cocoon Medical CoolTech, dostępne wyłącznie w naszym centrum w Toruniu, stanowi rewolucyjną metodę w dziedzinie modelowania sylwetki. Ta unikalna technologia gwarantuje trwałą redukcję obwodu ciała dzięki zastosowaniu kriolipolizy - innowacyjnego procesu wymrażania komórek tłuszczowych. Rezultaty, jakie oferuje, są porównywalne z efektami, jakie daje liposukcja chirurgiczna, z tą różnicą, że cały proces jest bezinwazyjny i nie wymaga czasu na rekonwalescencję.

Zjawisko kriolipolizy zostało odkryte przez lekarzy dermatologów z Harvard Medical School w Stanach Zjednoczonych zaledwie 5 lat temu. Ich badania udowodniły, że komórki tłuszczowe znajdujące się pod skórą są znacznie bardziej podatne na działanie zimna niż otaczające je tkanki, takie jak skóra, naczynia krwionośne, czy nerwy obwodowe. To przełomowe odkrycie umożliwiło stworzenie CoolTech – urządzenia do selektywnego wymrażania komórek tłuszczowych, które dziś jest dostępne w naszym centrum w Toruniu, jako jedyny taki sprzęt w regionie.

Proces kriolipolizy CoolTech polega na kontrolowanym chłodzeniu tkanki tłuszczowej do temperatury, która powoduje krystalizację (zamrożenie) trójglicerydów zgromadzonych w komórkach tłuszczowych. Ten stan inicjuje lipolizę, czyli proces rozpadu tłuszczu, oraz prowokuje stan zapalny, który skutkuje naturalnym usunięciem uszkodzonych komórek tłuszczowych z organizmu. Dzięki temu pacjenci doświadczają widocznej redukcji tłuszczu w obszarach poddanych zabiegowi, co przekłada się na wymodelowaną i smuklejszą sylwetkę. Ważną zaletą kriolipolizy CoolTech jest jej selektywność – uszkodzeniu ulegają jedynie komórki tłuszczowe, co sprawia, że zabieg jest bezpieczny dla otaczających tkanek.

W naszym centrum w Toruniu stosujemy zabiegi CoolTech do skutecznego modelowania sylwetki i walki z uporczywym tłuszczem, który trudno usunąć za pomocą tradycyjnych metod, takich jak dieta czy ćwiczenia. Dzięki tej nowatorskiej metodzie, nasi pacjenci mogą cieszyć się szybkimi i trwałymi efektami bez potrzeby poddawania się inwazyjnym procedurom chirurgicznym.

Jeśli zmagasz się z nadmiarem tłuszczu w określonych partiach ciała i szukasz skutecznego rozwiązania w Toruniu, kriolipoliza CoolTech może być idealnym wyborem. Zapraszamy do kontaktu z naszym centrum, aby dowiedzieć się więcej o tej procedurze i umówić się na konsultację. Pozwól sobie na osiągnięcie wymarzonej sylwetki z CoolTech – bezpiecznie, skutecznie i bez czasu rekonwalescencji.

WARUNKIEM SKUTECZNEGO I BEZPIECZNEGO WYKONANIA KRIOLIPOLIZY JEST:

 • schłodzenie tkanki tłuszczowej do temperatury pomiędzy -6 °C a -8 °C,

 • utrzymanie żądanej temperatury w tkance tłuszczowej przez minimum 60 minut,

 • wyizolowanie obszaru zabiegu poprzez wykorzystanie podciśnienia,

 • skuteczna ochrona powierzchni skóry przed odmrożeniem.

WSZYSTKIE WYMIENIONE WARUNKI SPEŁNIA KRIOLIPOLIZA COOLTECH

COOLTECH - ALTERNATYWA DLA LIPOSUKCJI

Medyczne urządzenie CoolTech to skuteczna, bezinwazyjna metoda modelowania sylwetki opracowana przez firmę Cocoon Medical, gwarantująca trwałą redukcję obwodu ciała. Wykorzystuje kriolipolizę, technologię kontrolowanego chłodzenia tkanki tłuszczowej aż do temperatury - 8 °C w czasie odpowiednio długim (70 minut) co gwarantuje wysoką skuteczność zabiegu. Podczas procedury aplikator nie tylko chłodzi, ale również zasysa skórę, tymczasowo redukując przepływ krwi, przez co zwiększa precyzję chłodzenia na wybranym obszarze. Technologia gwarantuje trwały rezultat porównywalny z liposukcją chirurgiczną.Urządzenie pracuje w oparciu o patent własny producenta (EP12382287), firmy COCCON, wiodącego dostawcy urządzeń dla medycyny estetycznej i kosmetologii.

ZALETY KRIOLIPOLIZY COOLTECH FIRMY COCOON MEDICAL

NAJWIĘKSZA SKUTECZNOŚĆ NA ŚWIECIE – duży efekt już po jednym zastosowaniu, nawet do 30% mniej komórek tłuszczowych w miejscu zabiegu, potwierdzona badaniami klinicznymi.

NAJWYŻSZY POZIOM BEZPIECZEŃSTWA - posiada status Urządzenia Medycznego.

BEZINWAZYJNY – nie wymaga znieczulenia i okresu rekonwalescencji - zniszczone komórki tłuszczowe wydalane są z organizmu w naturalnym procesie metabolicznym.

DUŻA OSZCZĘDNOŚĆ CZASU – posiada dwie niezależnie sterowane głowice, dzięki którym w ciągu 70 minut można jednocześnie wykonać dwa zabiegi na dwa różne obszary ciała.

BEZ EFEKTU JO-JO – trwale niszczy komórki tłuszczowe (apoptoza adipocytów), które się nie odbudowują.

UNIKALNA KONSTRUKCJA GŁOWIC – aplikatory o różnych kształtach i rozmiarach precyzyjnie dopasowują się do każdej budowy ciała pacjenta.

POSIADA BADANIA KLINICZNE potwierdzające bezpieczeństwo i skuteczność technologii.

 PRZEBIEG ZABIEGU KRIOLIPOLIZY COOLTECH

Zabieg poprzedzony jest konsultacją ze specjalistą, na której wyjaśnia się istotę zabiegu, wyklucza przeciwwskazania oraz dokonuje pomiaru grubości tkanki tłuszczowej. Na miejsce zabiegowe przykładana jest specjalna membrana przeciwodmrożeniowa z żelem, która chroni naskórek przed odmrożeniem. Na tak przygotowany obszar przykładana jest głowica chłodząca. Intensywne podciśnienie zasysa skórę oraz tkanki podskórne. Zassanie tkanki jest bardzo istotne, ponieważ pozwala na precyzyjne aplikowanie niskiej temperatury wprost do tkanki tłuszczowej. Jednocześnie efekt podciśnienia powoduje ograniczenie cyrkulacji krwi w obszarze zabiegu, co znacznie podnosi jego skuteczność i niweluje bolesność.

Rozpoczyna się proces schładzania tkanek - wykorzystywane są w tym celu metalowe elementy w środku głowicy oraz generatory zimna znajdujące się w module głównym. Najlepsze urządzenia są w stanie osiągnąć temperaturę rzędu od -6 do -8 stopni Celsjusza już po kilku minutach pracy. Taka temperatura jest konieczna, żeby skuteczne zapoczątkować i utrzymać proces kriolipolizy w tkance tłuszczowej organizmu ludzkiego.

CoolTech dysponuje wyjątkowo wydajnymi generatorami zimna dzięki temu docelowa temperatura – 8 °C osiągana jest w najkrótszym możliwym czasie. Szybkie osiągnięcie docelowej temperatury znacząco wpływa na podniesienie skuteczności zabiegu, praktycznie 100% czasu zabiegu wykorzystywane jest na krystalizację komórek tłuszczowych. Dzięki wykorzystaniu podciśnienia i bieżącemu monitorowaniu temperatury tkanki, możliwe jest selektywne uszkodzenie komórek tłuszczowych (adipocytów), bez uszkodzenia otaczających tkanek skóry właściwej. Poddane działaniu niskiej temperatury komórki tłuszczowe ulegają uszkodzeniu, powstaje miejscowy stan zapalny niezbędny do procesu utylizacji, w efekcie którego uszkodzone komórki ulegają usunięciu z organizmu. Proces ten, bazujący na naturalnych mechanizmach obronnych organizmu trwa w zależności od indywidualnych cech od 6 do 12 tygodni.

Po zakończeniu zabiegu CoolTech od razu możesz wrócić do codziennych zajęć!

Zabieg można powtórzyć:

 • po 8-12 tygodniach – na ten sam obszar ciała,

 • po 4 tygodniach – na inny obszar ciała.

Pacjent podczas zabiegu urządzeniem CoolTech

KRIOLIPOLIZA COOLTECH - OBSZARY DZIAŁANIA

Kriolipoliza urządzeniem CoolTech to świetna metoda na szczupłą talię, zgrabne nogi i kształtne ramiona. To skuteczny i bezpieczny sposób na odchudzenie brzucha, wyszczuplenie ud, bioder, ramion. W szybkim tempie usuwa boczki, bryczesy i nadmiaru tłuszczu w okolicy kolan. CoolTech stanowi najlepszą alternatywę dla liposukcji chirurgicznej, jest bezpieczny i nie wymaga rekonwalescencji. Efekt odchudzania jest trwały, a zabieg nie wymaga powtarzania.

Przeciwwskazania

 • Ciąża i okres karmienia piersią,
 • choroba nowotworowa,
 • choroby nerek, wątroby,
 • implanty elektroniczne ( rozrusznik serca, kardiowerter),
 • zaawansowana cukrzyca,
 • silnie popękane naczynka w miejscu zabiegowym,
 • rozstępy i blizny w obszarze zabiegowym mogą ulec pogorszeniu,
 • krioglobulinemia (skłonność do uszkodzenia antyciał w niskich temperaturach),
 • przepuklina pępkowa lub pachwinowa,
 • wirusowe zapalenie wątroby typu C (HCV), HIV,
 • nietolerancja kriolizy,
 • choroba Raynauda,
 • ostra pokrzywka pod wpływem zimna,
 • hipoproteinemia,
 • infekcja, gorączka,
 • miejscowe stany zapalne, otwarte rany,
 • opalanie w okresie do 14 dni przed zabiegiem,
 • osób szybko marznących, nadwrażliwych na zimno.

Zalecenia przed i po zabiegu

ZALECENIA PRZED ZABIEGIEM KRIOLIPOLIZY

 • 2-3 dni przed zabiegiem należy zwiększyć ilość wypijanej wody do 2-3 l dziennie aby pobudzić układu limfatyczny,
 • tydzień przed zabiegiem warto unikać ciężkostrawnego jedzenia, picia alkoholu, a także ograniczyć spożywanie kawy. W ten sposób odciążymy wątrobę, która sprawniej poradzi sobie z metabolizowaniem usuniętej tkanki tłuszczowej,
 • należy wykonać 1-2 zabiegi drenażu limfatycznego. Jeśli ciało w miejscu zabiegowym jest twarde/ zbite, pozbawione dobrego krążenia krwi, należy wykonać 4-5 zabiegów drenażu limfatycznego najlepiej Endermologie LPG,
 • nie opalać miejsca zabiegowego 3 tygodnie przed zabiegiem.

ZALECENIA po ZABIEGIu KRIOLIPOLIZY

 • Należy wypijać min. 2 litry wody dziennie aby uzyskać pełen efekt drenujący oraz wesprzeć proces utylizacji zniszczonych komórek tłuszczowych,
 • 48 godziny po zabiegu należy unikać intensywnej aktywności fizycznej,
 • 2 raz w miesiącu należy wykonać drenaż limfatyczny - Endermologie LPG,
 • nie opalać miejsca poddanego kriolipolizie przez 3 tygodnie,
 • w miejscu zassania przez okres 4 tygodni nie wykonywać żadnych dodatkowych zabiegów odchudzających wykorzystujących zjawisko kawitacji ultradźwiękowej oraz zabiegów laserowych.

EFEKTY PRZED I PO

przed i po

Tysiące wykonanych zabiegów. Tysiące zadowolonych Pacjentów.
Świetnie wyszkolona i doświadczona kadra. Obsługa Pacjenta na najwyższym poziomie.

Serdecznie zapraszamy także Klientów z miejscowości: Bydgoszcz, Inowrocław, Włocławek, Grudziądz. Oferujemy zabiegi depilacji laserowej, endermologii, laserowego usuwawnia tatuaży oraz makijażu permanentnego oraz wiele, wiele innych zabiegów w konkurencyjnych cenach. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i do nawiązania kontaktu. Sprawimy, że poczujesz się lepiej!

lokalizacja endomed depilacja laserowa

ul. Konstytucji 3. Maja 14
87-100 Toruń

godziny otwarcia depilacji laserowej

Godziny otwarcia:
pon. - pt.: od 9:00 do 19:00

Zabiegi Anti-Aging © 2024

EndoMed ® Toruń, Wszelkie prawa zastrzeżone
Medycyna Estetyczna Toruń
Laserowe usuwanie owłosieniaEndermologia Toruń

Na tej stronie wykorzystujemy ciasteczka wyłącznie do celów statycznych (Google Analytics). Jeśli nie wyrażasz zgody, prosimy o opuszczenie strony.

Przeprowadzamy zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, w tym anti-aging, depilacji laserowej, endermologii, a także odchudzania. Używamy wyłącznie najnowszych urządzeń!