Brak jędrności skóry

brak jędrności skóry

Pierwsze oznaki starzenia skóry pojawiają się już po 25 roku życia, kiedy zaczyna spadać produkcja kolagenu odpowiedzialnego w głównej mierze za elastyczność skóry. Elastyczność skóry polega na zdolności skóry do odwracalnego odkształcania się: na rozciągliwości, plastyczności, umiejętności dostosowywania się, a tym samym odporności na urazy mechaniczne. Za jędrność odpowiada skóra właściwa, w której znajdują się fibroblasty– komórki tkanki łącznej odpowiedzialne za wytwarzanie włókien kolagenowych i sprężystych.

Z czasem skóra zaczyna tracić swój dotychczasowy blask i jędrność, stopniowo traci nawilżenie, zmniejsza się ilość kwasu hialuronowego oraz włókien: kolagenu i elastyny. Granica skórno-naskórkowa ulega zmianie, zdolność zatrzymywania wody przez warstwę naskórka spada, co powoduje odwodnienie tkanek

Najszybciej widoczne objawy braku jędrności i elastyczności skóry, zaobserwować możemy na: twarzy, szyi, wewnętrznej stronie ud, ramionach, brzuchu i pośladkach. Czynniki zewnętrzne jak zanieczyszczenia powietrza, dym papierosowy, nadmierna ekspozycja na promieniowanie słoneczne, solarium, stres dodatkowo wzmacniają to niekorzystne zjawisko. Staje się ona wiotka, cienka, bez napięcia. Do tego dochodzi kwestia diety. Aby skóra była jędrna, do organizmu musi trafiać dobrej jakości pożywienie, które dostarczy składników budulcowych do tworzenia białek budujących włókna kolagenowe i sprężyste. Nie możemy również zapomnieć o indywidualnych predyspozycjach każdego z nas – na elastyczność skóry wpływają uwarunkowania genetyczne, choroby z którymi się zmagamy (np. cukrzyca), zaburzenia hormonalne i oczywiście tryb życia jaki prowadzimy.

Zabiegi pozwalające zatrzymać lub odwrócić proces wiotczenia:

Tysiące wykonanych zabiegów. Tysiące zadowolonych Pacjentów.
Świetnie wyszkolona i doświadczona kadra. Obsługa Pacjenta na najwyższym poziomie.

Serdecznie zapraszamy także Klientów z miejscowości: Bydgoszcz, Inowrocław, Włocławek, Grudziądz. Oferujemy zabiegi depilacji laserowej, endermologii, laserowego usuwawnia tatuaży oraz makijażu permanentnego oraz wiele, wiele innych zabiegów w konkurencyjnych cenach. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i do nawiązania kontaktu. Sprawimy, że poczujesz się lepiej!

lokalizacja endomed depilacja laserowa

ul. Konstytucji 3. Maja 14
87-100 Toruń

godziny otwarcia depilacji laserowej

Godziny otwarcia:
pon. - pt.: od 9:00 do 19:00

Zabiegi Anti-Aging © 2023

EndoMed ® Toruń, Wszelkie prawa zastrzeżone
Medycyna Estetyczna Toruń
Laserowe usuwanie owłosieniaEndermologia Toruń

Na tej stronie wykorzystujemy ciasteczka wyłącznie do celów statycznych (Google Analytics). Jeśli nie wyrażasz zgody, prosimy o opuszczenie strony.

Przeprowadzamy zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, w tym anti-aging, depilacji laserowej, endermologii, a także odchudzania. Używamy wyłącznie najnowszych urządzeń!