ÿ 圠Ӛdiv>

Blog

Depilacja laserowa - ciesz się
gładką skórą przez całe życie
DATA PUBLIKACJI: 2019-08-29

Depilacja laserowa jest jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów w gabinetach kosmetycznych i instytutach medycyny estetycznej. Co wpływa na jej ogromną popularność? Odpowiedź jest dość prosta - przede wszystkim efekt. Fachowo wykonana seria zabiegów depilacji laserowej pozwoli Ci na cieszenie się gładką skórą przez całe życie. Dzieje się tak dlatego, że wiązka lasera, wnikając w głębokie warstwy skóry, niszczy cebulkę włosa wraz z macierzą. Mimo że wiele osób w to wątpi, najnowocześniejsze lasery posiadają w tym zakresie udowodnioną skuteczność. Czy depilacja laserowa jest dla każdego? Czy każdy jest w stanie uzyskać tak trwały efekt pozabiegowy?

depilacja laserowa palomar vectus toruń

Depilacja laserowa - czy dla każdego?

Zabieg depilacji laserowej - wykonany prawidłowo - jest najskuteczniejszą metodą depilacji. Czy każdy może z niego skorzystać? Prawda jest taka, że im włos ciemniejszy, tym szybciej i łatwiej jest go usunąć. Wiązka lasera zdecydowanie lepiej dociera do włosków tego typu. Czy oznacza to, że osoby, posiadające jaśniejsze włosy, nie mają szans na uzyskanie trwałych efektów depilacji laserowej? Nic bardziej mylnego. Najnowocześniejsze lasery poradzą sobie i z takim owłosieniem. Może to zająć jedynie więcej czasu. Są jednak inne przeciwwskazania do wykonania zabiegu depilacji laserowej. Należą do nich m.in. ciąża, karmienie piersią, leki światłouczulające, infekcje skóry czy nowotwory. Czym wykonuje się zabiegi depilacji laserowej?

IPL i laser do depilacji - to nie to samo!

Zabieg depilacji laserowej, jak sama nazwa wskazuje, wykonuje się laserem. Istnieje wiele typów laserów, umożliwiających wykonywanie depilacji - m.in. rubinowe, aleksandrytowe czy diodowe. Popularną metodą usuwania zbędnego owłosienia jest również IPL, przez niektórych niepoprawnie utożsamiana z laserem. IPL to urządzenie, obecne na rynku od dłuższego czasu. Promowane od samego początku jako bardzo skuteczne, nie do końca spełnia swoją rolę. Sprzęt IPL posiada zbyt małą moc, by skutecznie “zabić” cebulki włosa, przez co dochodzi jedynie do ich uśpienia. Jak się okazuje, mimo obiecujących pierwszych efektów, włosy po 6-12 miesiącach na nowo odrastają. Jeżeli ktoś Ci więc powie, że IPL usunie Twoje niechciane owłosienie na stałe, wiedz, że mija się z prawdą. Trwałe pozbycie się włosków umożliwia jedynie laser do depilacji.

epilacja laserowa mężczyźni

Lasery do trwałej depilacji - porównanie

  • Light Sheer - laser diodowy Light Sheer firmy Lumenis emituje fale o długości 800 nm. Umożliwia on całkowite usunięcie owłosienia dzięki zniszczeniu struktury włosa. Jego cechą charakterystyczną jest to, że niszcząc mieszki włosowe, nie niesie ryzyka oparzeń czy uszkodzeń skóry tylko wówczas, jeśli jest w rękach doświadczonego kosmetologa. Ustawienie zbyt wysokich parametrów do fototypu skóry może skończyć się licznymi poparzeniami, zaś zbyt niskich wiąże się z większą ilością zabiegów nawet u klientów z ciemnym owłosieniem. To właśnie melanina pochłania energię, którą emituje laser Light Sheer, a następnie termicznie uszkadza mieszek włosa.
  • Light Sheer Desire - laser diodowy Light Sheer charakteryzuje się przede wszystkim niewielkim rozmiarem. Od urządzenia odchodzi jedynie jeden przewód zasysający. Umożliwia on przytwierdzenie do siebie jednej z trzech głowic - małej, średniej lub dużej. Końcówki te oddziałują na różne fragmenty skóry. Z jednej strony jest to plus - pozwala na rozbudowę urządzenia o kolejne głowice. Z drugiej jednak strony, wymaga od osoby wykonującej zabieg umiejętności szybkiej ich wymiany, jeżeli depiluje ona więcej niż jedną partię ciała.
  • Light Sheer Duet - laser diodowy Light Sheer Duet, jak sama nazwa wskazuje, posiada dwie głowice, różniące się wielkością i budową. Są one na stałe przymocowane do urządzenia. Końcówka mała umożliwia dotarcie do włosków z nawet najmniejszych powierzchni ciała. Zawiera ona nakładkę chłodzącą, która zwiększa komfort w trakcie zabiegu. Głowica duża dedykowana jest większym obszarom ciała.
  • Vectus - medyczny laser diodowy Vectus firmy Palomar jest udoskonaloną wersją systemu Light Sheer Duet. Pasmo jego sukcesów rozpoczęło się w 2013 roku, gdy zdobył prestiżową nagrodę Prix de beaute Cosmopolitan w kategorii “Odkrycie roku”. Od tej pory niezmiennie zachwyca swoimi trwałymi efektami ludzi na całym świecie. Laser Vectus posiada udokumentowaną skuteczność działania. Zastosowana w nim technologia zdobyła certyfikat FDA, przyznawany jedynie najnowocześniejszym i najbardziej efektywnym systemom laserowego usuwania owłosienia. Sprzęt posiada dwie głowice - małą i dużą. Tym, co innowacyjne i wyróżniające go na tle rodziny laserów Light Shher jest czytnik poziomu barwnika w skórze - Skintel. Pokazuje on poziom melaniny i samodzielnie ustawia optymalne parametry zabiegu. Gwarantuje to brak ryzyka poparzenia skóry Pacjenta. To nie jedyna zaleta lasera diodowego Vectus. Depilacja przy jego użyciu jest bezbolesna, trwa tylko kilka minut i niekiedy wystarczą jedynie 4 zabiegi, by trwale usunąć zbędne owłosienie.
epilacja laserowa bikini

Depilacja laserowa w EndoMed - wysoka jakość, niska cena

Instytut medycyny estetycznej EndoMed w Toruniu zabieg depilacji laserowej wykonuje na medycznym laserze diodowym Vectus firmy Palomar. Skąd taka decyzja? Naszym priorytetem było, jest i będzie utrzymanie najwyższej jakości usług. Depilacja laserowa przy użyciu lasera Vectus to gwarancja usunięcia zbędnego owłosienia na całe życie. Komfort naszych Pacjentów jest dla nas najważniejszy, więc bezbolesność, krótki czas trwania zabiegu oraz brak ryzyka poparzeń przekonały nas do zakupu tego właśnie sprzętu. Dzięki otrzymaniu dofinansowania na wykonywanie zabiegów depilacji laserowej jesteśmy w stanie oferować najwyższą jakość w niskiej cenie (nawet o 70% taniej). W instytucie medycyny estetycznej EndoMed pomogliśmy już w usunięciu zbędnego owłosienia tysiącom Pacjentów. Jeżeli i Ty chcesz dołączyć do grona naszych zadowolonych Klientów, zapraszamy do rezerwacji pierwszej wizyty kwalifikacyjnej.

DOŁĄCZ DO ZADOWOLNYCH KLIENTÓW: Depilacja laserowa Toruń

Tysiące wykonanych zabiegów. Tysiące zadowolonych Pacjentów.
Świetnie wyszkolona i doświadczona kadra. Obsługa Pacjenta na najwyższym poziomie.

Serdecznie zapraszamy także Klientów z miejscowości: Bydgoszcz, Inowrocław, Włocławek, Grudziądz. Oferujemy zabiegi depilacji laserowej, endermologii, laserowego usuwawnia tatuaży oraz makijażu permanentnego oraz wiele, wiele innych zabiegów w konkurencyjnych cenach. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i do nawiązania kontaktu. Sprawimy, że poczujesz się lepiej!

lokalizacja endomed depilacja laserowa

ul. Konstytucji 3. Maja 14
87-100 Toruń

godziny otwarcia depilacji laserowej

Godziny otwarcia:
pon. - pt.: od 9:00 do 19:00

Zabiegi Anti-Aging © 2024

EndoMed ® Toruń, Wszelkie prawa zastrzeżone
Medycyna Estetyczna Toruń
Laserowe usuwanie owłosieniaEndermologia Toruń

Na tej stronie wykorzystujemy ciasteczka wyłącznie do celów statycznych (Google Analytics). Jeśli nie wyrażasz zgody, prosimy o opuszczenie strony.

Przeprowadzamy zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, w tym anti-aging, depilacji laserowej, endermologii, a także odchudzania. Używamy wyłącznie najnowszych urządzeń!