ÿ 圠Ӛdiv>

Blog

Funkcje włosów
DATA PUBLIKACJI: 2019-08-15

Bądźmy szczerzy - o włosy się na ogół dba. Szczególnie kobiety przykładają dość dużą wagę do ich wyglądu. O ile aspekt estetyczny jest, owszem, dość istotny, nie jest i nie powinien być najważniejszy. Włosy, podobnie jak skóra, pełnią przede wszystkim funkcje ochronne oraz diagnostyczne. To one zabezpieczają nas m.in. przed czynnikami zewnętrznymi, a także informują o stanie zdrowia organizmu. Funkcje włosów są na tyle ważne, że postanowiliśmy poświęcić im cały artykuł. Mamy nadzieję, że dzięki temu wzrośnie świadomość roli włosów w utrzymaniu organizmu w dobrej kondycji.

funkcje włosów, kolorowe włosy, estetyka

Podstawowe funkcje włosów

Włosy pełnią co najmniej kilka ról na skórze człowieka. Najszerzej opiszemy te najważniejsze - ochronną, diagnostyczną oraz estetyczną.

  • Ochronna - włosy chronią nas przede wszystkim przed czynnikami zewnętrznymi - zarówno mechanicznymi, chemicznymi, jak i promieniowaniem UV. Jeżeli chodzi o czynniki mechaniczne - największą rolę pełnią tu włosy na głowie. Chronią one przede wszystkim głowę i mózg jako kluczowe dla funkcjonowania człowieka. Oprócz tego, włosy zabezpieczają również całe ciało przed działaniem niskich i wysokich temperatur. Gdy jest zimno, zatrzymują ciepło w organizmie, a w czasie upału - odbijają i rozpraszają promieniowanie UV i chronią nas przed przegrzaniem. Brwi natomiast zatrzymują pot spływający z czoła i chronią tym samym oczy. Nie sposób nie wspomnieć, że włosy stanowią barierę przed zanieczyszczeniami pyłowymi powietrza, których coraz więcej w dzisiejszych czasach. Funkcja ochronna obejmuje również odbieranie bodźców dotykowych, szczególnie przez mocno unerwione mieszki włosowe.
  • Estetyczna - co jest największym atutem kobiety? Nieskazitelny uśmiech, zadbana skóra, długie nogi? Wielu mężczyzn w różnego rodzaju badaniach wskazuje właśnie na włosy. Długie czy krótkie - to jest już sprawa indywidualna. Najważniejsze, żeby były lśniące, zdrowe i zadbane. Nie da się ukryć, że kondycja włosów ma ogromny wpływ na pewność siebie i samopoczucie kobiety. Tym bardziej róbmy wszystko, żeby dodawały nam urody, a nie ją odbierały. Są jednak miejsca, w których włosy są jednak zdecydowanie niemile widziane…
  • Diagnostyczna - podobnie jak w przypadku skóry, włosy również pełnią funkcję diagnostyczną. Ich stan wskazuje na ogólną kondycję naszego organizmu, więc warto się im bacznie przyglądać. Jeśli zaobserwujesz nagłe, wzmożone wypadanie włosów lub ich zdecydowane osłabienie, warto udać się do lekarza. Dlaczego? Może być to objaw choroby. Dobrze również wiedzieć, że skład naszych włosów bardzo dużo mówi nie tylko o naszym zdrowiu, ale i nawykach. To właśnie we włosach magazynowane są m.in. pierwiastki. Dzięki ich analizie można ocenić chociażby to, jak się odżywiamy i czy nie występują u nas zaburzenia elektrolitowe. A czy wiesz, że na podstawie budowy i składu włosa można nawet stwierdzić obecność narkotyków w organizmie? Jak widać, włosy są doskonałym “miernikiem” stanu naszego zdrowia (i nie tylko).
wlosy, diagnostyka

Jak usunąć niechciane owłosienie?

Jeszcze nie tak dawno temu nie istniała skuteczna metoda na pozbycie się niechcianego owłosienia na całe życie. Obecnie technologia idzie tak mocno do przodu, że jest to możliwe. Depilacja laserowa za pomocą lasera diodowego Palomar Vectus to udoskonalona wersja systemu Light Sheer Duet. Umożliwia całkowicie bezpieczne i bezbolesne usuwanie owłosienia z nawet najtrudniej dostępnych miejsc na ciele. Zabieg ten posiadamy w swojej bogatej ofercie. Co istotne - dzięki dofinansowaniu, zabiegi depilacji laserowej Palomar Vectus są tańsze dla Klientów EndoMed nawet o 70%.

Jeżeli zależy Ci na uzyskaniu trwałego efektu gładkiej skóry, zapraszamy na bezpłatną konsultację w Instytucie medycyny estetycznej EndoMed w Toruniu.

Tysiące wykonanych zabiegów. Tysiące zadowolonych Pacjentów.
Świetnie wyszkolona i doświadczona kadra. Obsługa Pacjenta na najwyższym poziomie.

Serdecznie zapraszamy także Klientów z miejscowości: Bydgoszcz, Inowrocław, Włocławek, Grudziądz. Oferujemy zabiegi depilacji laserowej, endermologii, laserowego usuwawnia tatuaży oraz makijażu permanentnego oraz wiele, wiele innych zabiegów w konkurencyjnych cenach. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i do nawiązania kontaktu. Sprawimy, że poczujesz się lepiej!

lokalizacja endomed depilacja laserowa

ul. Konstytucji 3. Maja 14
87-100 Toruń

godziny otwarcia depilacji laserowej

Godziny otwarcia:
pon. - pt.: od 9:00 do 19:00

Zabiegi Anti-Aging © 2024

EndoMed ® Toruń, Wszelkie prawa zastrzeżone
Medycyna Estetyczna Toruń
Laserowe usuwanie owłosieniaEndermologia Toruń

Na tej stronie wykorzystujemy ciasteczka wyłącznie do celów statycznych (Google Analytics). Jeśli nie wyrażasz zgody, prosimy o opuszczenie strony.

Przeprowadzamy zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, w tym anti-aging, depilacji laserowej, endermologii, a także odchudzania. Używamy wyłącznie najnowszych urządzeń!