ÿ 圠Ӛdiv>

Blog

Karboksyterapia w walce z cellulitem
DATA PUBLIKACJI: 2020-05-11

zabieg karboksyterapii w Toruniu

Jak powinna wyglądać walka z cellulitem? Czy odpowiednia dieta, aktywność fizyczna i domowa pielęgnacja będą wystarczające, by pokonać go do lata, na lata? Jak wspomnieliśmy Wam już w poprzednim tekście, najlepsze (i najtrwalsze) efekty daje połączenie tych wszystkich działań z zabiegami profesjonalnymi, wykonywanymi w zaufanym instytucie medycyny estetycznej. Dziś zajmiemy się omówieniem karboksyterapii, która - mimo że brzmi dość groźnie - jest nieinwazyjnym, zupełnie bezpiecznym sposobem walki z cellulitem.

Czym jest karboksyterapia?

Większość naszych Klientek, słysząc słowo “karboksyterapia”, myśli o węglu (sugerując się słowem carbon). Jest to jak najbardziej trafne skojarzenie, jako że w trakcie zabiegu wykorzystuje się właśnie dwutlenek węgla. W EndoMed - instytucie medycyny estetycznej karboksyterapię wykonujemy urządzeniem Carboxyteraphy Dual XT - jednym z najlepszych, najbardziej precyzyjnych na rynku. Co istotne - posiada on skuteczność udokumentowaną klinicznie, dzięki czemu możemy być pewni trwałych efektów pozabiegowych. Warto również podkreślić, że karboksyterapia jest wysoce efektywna nie tylko przy problemach z cellulitem. Działa również na cienie i obrzęki pod oczami, wypadanie włosów czy zmarszczki.

Jak przebiega zabieg karboksyterapii?

Karboksyterapia zdjęcie urządzenia

Zabieg karboksyterapii jest zupełnie bezpieczny i nieinwazyjny. Polega na śródskórnym lub podskórnym wtłoczeniu medycznego dwutlenku węgla metodą mikronakłuć. Kumulując się w tkance, wywołuje on procesy skutkujące zwiększeniem natlenienia obszaru zabiegu. Dzieje się tak dlatego, że organizm postrzega to miejsce jako niedotlenione. Dzięki zwiększonej podaży tlenu, nie tylko poprawia się funkcjonowanie nowych naczyń krwionośnych, ale i powstają nowe (zachodzi neoangiogeneza). Wywołuje on również działanie lipolityczne, czyli powoduje rozpad lokalnej tkanki tłuszczowej. Co istotne - podanie dwutlenku węgla wpływa również na stymulację syntezy kolagenu, odpowiadającego za kondycję skóry. Jest to możliwe dzięki powstaniu kontrolowanego stanu zapalnego. Jeżeli szukacie bardziej szczegółowych informacji dotyczących zabiegu, znajdziecie je tu Karboksyterapia Toruń

Jak długo czeka się na efekty zabiegu?

Zabieg karboksyterapii przynosi efekty już od pierwszego zabiegu. Zmiany, które nie tylko czuć, ale nawet widać już na pierwszy rzut oka to ujędrnienie i uelastycznienie skóry. Obszary skóry objęte cellulitem zostają stopniowo wygładzone i odżywione. Następuje również poprawa mikrokrążenia, co skutkuje dopływem większej ilości substancji odżywczych do skóry. Oczywiście najlepsze efekty w walce z cellulitem przynosi wykonanie karboksyterapii w serii. Rekomenduje się - w zależności od rozległości i stopnia zmian - między 6 a 12 zabiegów raz lub dwa razy w tygodniu. Efekty zabiegu mogą być również zintensyfikowane dzięki regularnej pielęgnacji domowej.

Czy karboksyterapia jest dla każdego?

Zabieg karboksyterapii na dłoni

Zabieg karboksyterapii, mimo że bezpieczny i nieinwazyjny, nie jest dla każdego. Przeciwwskazaniami do jego wykonania są m.in. ciąża, karmienie piersią, choroby serca, nerek, wątroby czy nadciśnienie. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości warto skonsultować się z fachowym personelem EndoMed - instytutu medycyny estetycznej. Nasze specjalistki nie tylko doradzą, ale i zarekomendują odpowiednią pielęgnację uzupełniającą do zabiegu.

Kiedy udać się po pomoc do specjalisty?

Karboksyterapia jest skuteczną metodą walki z cellulitem w każdym jego stadium. Niektórzy błędnie przypuszczają, że jeśli pomarańczowa skórka jest u nich mało widoczna, tak już pozostanie. Niestety, bardzo często pogorszenie kondycji skóry następuje gwałtowniej niż by się to mogło wydawać. Należy zdawać sobie sprawę z faktu, że im szybciej zacznie się walkę z problemem, tym będzie ona łatwiejsza. Warto pamiętać, że ilość zabiegów jest uwarunkowana właśnie głównie stanem skóry. Im więc cellulit mniej zaawansowany, tym terapia będzie tańsza i szybsza.

Jeśli nie karboksyterapia to co?

Zabieg karboksyterapii - pomarańczowa skórka

W naszym Instytucie Medycyny Estetycznej EndoMed, portfolio zabiegów antycellulitowych nie obejmuje jedynie karboksyterapii. Wykonujemy również drenaż limfatyczny, endermologię oraz radiofrekwencję, które wszystkie łączy wysoka efektywność w pokonywaniu problemu pomarańczowej skórki. O doborze zabiegu decyduje zawsze Pacjent, ale na każdym etapie można skorzystać z fachowego doradztwa naszego personelu, do czego bardzo zachęcamy.

Tysiące wykonanych zabiegów. Tysiące zadowolonych Pacjentów.
Świetnie wyszkolona i doświadczona kadra. Obsługa Pacjenta na najwyższym poziomie.

Serdecznie zapraszamy także Klientów z miejscowości: Bydgoszcz, Inowrocław, Włocławek, Grudziądz. Oferujemy zabiegi depilacji laserowej, endermologii, laserowego usuwawnia tatuaży oraz makijażu permanentnego oraz wiele, wiele innych zabiegów w konkurencyjnych cenach. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i do nawiązania kontaktu. Sprawimy, że poczujesz się lepiej!

lokalizacja endomed depilacja laserowa

ul. Konstytucji 3. Maja 14
87-100 Toruń

godziny otwarcia depilacji laserowej

Godziny otwarcia:
pon. - pt.: od 9:00 do 19:00

Zabiegi Anti-Aging © 2024

EndoMed ® Toruń, Wszelkie prawa zastrzeżone
Medycyna Estetyczna Toruń
Laserowe usuwanie owłosieniaEndermologia Toruń

Na tej stronie wykorzystujemy ciasteczka wyłącznie do celów statycznych (Google Analytics). Jeśli nie wyrażasz zgody, prosimy o opuszczenie strony.

Przeprowadzamy zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, w tym anti-aging, depilacji laserowej, endermologii, a także odchudzania. Używamy wyłącznie najnowszych urządzeń!