ÿ 圠Ӛdiv>

Blog

Kriolipoliza - spełnij marzenie o szczupłym ciele!
DATA PUBLIKACJI: 2020-01-04

zabieg kriolipolizy

Czy zdarzyło Ci się schudnąć dużo w krótkim okresie i jeszcze szybciej przytyć na nowo? Efekt jo-jo dopada zdecydowaną większość osób, które stosują drastyczne diety odchudzające. W Endomed - instytucie medycyny estetycznej preferujemy zdecydowanie bardziej racjonalne podejście. Oczywiście nie jesteśmy przeciwni redukcji ilości spożywanych kalorii. Jest to zasadne jednak tylko w określonych sytuacjach. Jak zawsze podkreślamy - wszystko z głową! Racjonalne odżywianie jest zdecydowanie lepszym podejściem. Czasami wprowadzenie kilku kosmetycznych zmian do swojego menu da lepsze efekty niż restrykcyjna dieta. Jeżeli już jednak jesteśmy przy kosmetyce… O ile zmiana nawyków żywieniowych w większości przypadków spowoduje utratę kilogramów, kondycja naszej skóry często nie jest satysfakcjonująca. Bardzo często Klienci ubolewają nad tym, że, owszem, ich waga jest już zadowalająca, ale w obwodach tego nie widać. Co wtedy? Na szczęście w EndoMed i z tym problemem potrafimy sobie poradzić. I to skutecznie!

Kriolipoliza - brzmi groźnie. Czy jest się czego bać?

Na czym polega zabieg kriolipolizy? Najprościej rzecz ujmując - jest to kontrolowane chłodzenie tkanki tłuszczowej. Efektem zabiegu jest zamrożenie zawartych w niej trójglicerydów i rozpoczęcie procesy lipolizy, czyli rozpadu tłuszczu. Ponadto, powstaje stan zapalny, dzięki któremu uszkodzone komórki są usuwane z organizmu. Sam zabieg nie jest bolesny, nie wymaga rekonwalescencji i jego efekty widać niemal od razu. Obszary ciała poddane kriolipolizie są wyszczuplone i wymodelowane.

Na czym więc polega “magia” kriolipolizy?

kobieta z pięknym brzuchem

Bardzo wielu Klientów obawia się, że usuniętych zostanie więcej komórek, niż tylko te tłuszczowe. Zawsze w takiej sytuacji uspokajamy, mówiąc, że lipidy obecne w adipocytach różnią się od innych komórek tym, że krystalizują się w wyższej temperaturze. Dzięki temu, uszkodzeniu ulegają jedynie komórki tłuszczowe, a inne pozostają bez zmian. Już po pierwszym zabiegu dochodzi do usunięcia z danego obszaru nawet do 30% komórek tłuszczowych. Czy to dużo? Na tle innych zabiegów wyszczuplających i modelujących - skuteczność kriolipolizy jest bardzo wysoka. W celu maksymalizacji efektów, zabieg kriolipolizy możemy powtarzać: co 2-3 miesiące na ten sam obszar ciała i co miesiąc - jeżeli zmieniamy obszar poddawany zabiegowi.

Czy kriolipoliza wykonywana jest za pomocą maszyny?

Mimo że nie negujemy zasadności wykonywania masaży wyszczuplająco-modelujących, wiemy, że nie wystarczą one do uzyskania trwałych efektów pozabiegowych. W EndoMed - instytucie medycyny estetycznej do kriolipolizy wykorzystujemy medyczne urządzenie - Cocoon Medical CoolTech. Wybrałyśmy go przede wszystkim dlatego, że daje efekty porównywalne z liposukcją chirurgiczną, a także posiada wszelkie niezbędne certyfikaty. Nasi Klienci zasługują na wszystko to, co najlepsze i posiadanie bezpiecznych, skutecznych urządzeń najnowszej generacji to dla nas priorytet. Sprzęt firmy Cocoon Medical posiada specjalny aplikator, który w czasie zabiegu (ok. 70-minutowego), przy odpowiedniej temperaturze (nawet do -8°C) nie tylko mrozi, ale i zasysa skórę. Dlaczego? Redukuje dzięki temu przepływ krwi, zwiększając efektywność zabiegu. Warto podkreślić również, że poddając się kriolipolizie można zapomnieć o efekcie jo-jo. Komórki tłuszczowe są usuwane na stałe i się nie odbudowują (nawet jeżeli się przytyje).

Czy można czymś “wesprzeć” działanie kriolipolizy?

Efekty kriolipolizy będą najbardziej spektakularne, jeżeli Pacjent będzie się stosować do kilku zaleceń. Na tydzień przed zabiegiem warto unikać alkoholu oraz ograniczyć spożycie kawy, natomiast 2-3 dni wcześniej należy zwiększyć ilość wypijanej wody (2-3 l to optimum). Dobrze się również wstrzymać z opalaniem na 3 tygodnie przed kriolipolizą. Po zabiegu natomiast, w celu uzyskania pełnego efektu drenującego, warto kontynuować picie zwiększonej ilości wody, dobrze jest przez 2-3 dni unikać intensywnego sportu, a także nie opalać się przez około miesiąc.

Co, jeżeli przytyję? Czy kriolipoliza pozwoli mi być szczupłym już przez całe życie?

Jest to jedno z najczęściej powtarzających się pytań Klientów. Tak, jak wspomniałyśmy, po kriolipolizie nie grozi efekt jo-jo, czyli usunięte komórki tłuszczowe nie zostaną odbudowane. Warto jednak pamiętać, że chodzi o obszar poddany zabiegowi. Jeżeli nagle zacznie się jeść więcej niż wynosi dzienne zapotrzebowanie kaloryczne i przytyje się kilka kilogramów, komórki tłuszczowe się pojawią, owszem, ale nie w miejscu, w którym dokonano zabiegu kriolipolizy. Komórki te odłożą się w pozostałych obszarach ciała. Zbilansowana dieta i prowadzenie aktywnego trybu życia są więc nie do przecenienia, jeżeli marzy się o szczupłej sylwetce przez całe życie.

Tysiące wykonanych zabiegów. Tysiące zadowolonych Pacjentów.
Świetnie wyszkolona i doświadczona kadra. Obsługa Pacjenta na najwyższym poziomie.

Serdecznie zapraszamy także Klientów z miejscowości: Bydgoszcz, Inowrocław, Włocławek, Grudziądz. Oferujemy zabiegi depilacji laserowej, endermologii, laserowego usuwawnia tatuaży oraz makijażu permanentnego oraz wiele, wiele innych zabiegów w konkurencyjnych cenach. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i do nawiązania kontaktu. Sprawimy, że poczujesz się lepiej!

lokalizacja endomed depilacja laserowa

ul. Konstytucji 3. Maja 14
87-100 Toruń

godziny otwarcia depilacji laserowej

Godziny otwarcia:
pon. - pt.: od 9:00 do 19:00

Zabiegi Anti-Aging © 2024

EndoMed ® Toruń, Wszelkie prawa zastrzeżone
Medycyna Estetyczna Toruń
Laserowe usuwanie owłosieniaEndermologia Toruń

Na tej stronie wykorzystujemy ciasteczka wyłącznie do celów statycznych (Google Analytics). Jeśli nie wyrażasz zgody, prosimy o opuszczenie strony.

Przeprowadzamy zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, w tym anti-aging, depilacji laserowej, endermologii, a także odchudzania. Używamy wyłącznie najnowszych urządzeń!