ÿ 圠Ӛdiv>


Blog

Laser frakcyjny ablacyjny a laser frakcyjny nieablacyjny - czym się różnią?
DATA PUBLIKACJI: 2020-12-03

Obecnie istnieje wiele metod walki z problemami skóry. W gabinetach kosmetycznych i instytutach medycyny estetycznej możesz znaleźć różne zabiegi mające na celu pozbycie się zmarszczek, blizn, rozstępów czy przebarwień. Która z metod odmładzania skóry jest najbardziej skuteczna? W Instytucie medycyny estetycznej Endomed proponujemy zabiegi z użyciem lasera frakcyjnego, które charakteryzują się wysoką efektywnością i szybkim działaniem. W naszej bogatej ofercie posiadamy zarówno zabiegi z użyciem lasera frakcyjnego ablacyjnego, jak i nieablacyjnego. Zanim jednak przejdziemy do różnic między nimi, zatrzymajmy się na chwilę przy opisie zabiegów laserowych…

Laser frakcyjny antidotum na problemy skóry!

Jak już wspomnieliśmy, laser frakcyjny pozwala na skuteczną walkę z licznymi problemami skóry. Przebarwienia, blizny czy zmarszczki… Dzięki temu urządzeniu, mogą one zostać pokonane z pełnym sukcesem! Wiązki lasera frakcyjnego podgrzewają wodę, która znajduje się w tkankach, co skutkuje kontrolowanymi uszkodzeniami skóry. Co to oznacza…? Nie jest ona uszkodzona w całości, a w odstępach. Pozostałe jej fragmenty pozostają natomiast nienaruszone. Wpływa to w ogromnym stopniu na szybkość procesu regeneracji skóry i skuteczność całego procesu zabiegowego. Lasery frakcyjne się między sobą znacząco różnią - m.in. mocą, ilością otworów oraz możliwymi parametrami impulsu. Lasery ablacyjne i nieablacyjne, które dziś opiszemy, są dedykowane różnym problemom i rodzajom skóry. Ich wybór jest kluczowy także z uwagi na odmienny poziom inwazyjności oraz szybkość uzyskiwanych efektów. W Instytucie medycyny estetycznej Endomed każdorazowo dobieramy urządzenie zabiegowe do indywidualnych potrzeb skóry. Dzięki temu możesz mieć pewność, że terapia w 100% spełni Twoje oczekiwania.

Laser frakcyjny nieablacyjny - skutecznie zwalcza zmarszczki i przebarwienia

Laser frakcyjny ablacyjny - Blog Toruń

Nieablacyjny laser frakcyjny jest relatywnie “łagodny” dla skóry. Oddziałuje na głęboką, wewnętrzną warstwę skóry, stymulując tym samym powstawanie nowych włókien kolagenowych. Bardzo istotne jest to, że zarówno skóra właściwa, jak i warstwa rogowa naskórka nie ulegają uszkodzeniom, dzięki czemu okres rekonwalescencji jest maksymalnie krótki. Zabiegi laserem frakcyjnym nieablacyjnym są często określane jako te “dla zabieganych”. Wiąże się to z faktem, że nawet tuż po wizycie w instytucie medycyny estetycznej można spokojnie wrócić do swoich obowiązków. Czy ta kuracja ma jakieś minusy? Dla niektórych może być to chociażby wymagana liczba zabiegów dla uzyskania spektakularnych efektów. Innym aspektem jest to, że kuracja laserem frakcyjnym nieablacyjnym jest stosowana najczęściej w przypadku mniej zaawansowanych problemów skóry. Doskonałym przykładem lasera frakcyjnego nieablacyjnego jest laser Q-Switched, stosowany m.in. przy zabiegu HARMONY XL PRO CLEARLIFT 4D. Świetnie radzi sobie on z redukcją zmarszczek czy zmian pigmentacyjnych, wiotkością oraz utratą jędrności skóry, a także fotouszkodzeniami. Klientki Endomed w Toruniu go uwielbiają!

laser frakcyjny nieablacyjny - Blog Toruń

Laser frakcyjny ablacyjny - do nawet najtrudniejszych problemów skóry

Ablacyjny laser frakcyjny, w przeciwieństwie do nieablacyjnego, oddziałuje i wewnątrz skóry, i na jej powierzchni, dzięki czemu działa skutecznie na nawet najgłębsze zmiany skórne. Odnowa kolagenu w jego przypadku trwa bardzo długo - do 1,5 roku. Przez cały ten okres skóra intensywnie pracuje oraz się złuszcza. Bezpośrednio wpływa to na zwiększenie jej napięcia, wygładzenie, a także redukcję przebarwień. Laser frakcyjny ablacyjny jest zdecydowanie mocniejszy niż nieablacyjny. Pozwala to na skuteczną walkę z bliznami i rozstępami. Co istotne - skóra po zabiegu jeszcze przez kilka dni potrafi być zaczerwieniona i podrażniona. Jest to zupełnie normalne i wiąże się z procesem jej regeneracji i naprawy. W Instytucie medycyny estetycznej EndoMed posiadamy laser ER:YAG, używany chociażby przy zabiegu HARMONY XL PRO IPIXEL ER:YAG 2940™, skutecznie usuwającym blizny, rozstępy czy głębokie zmarszczki.

Masz wątpliwości, który zabieg wybrać? Poproś o poradę specjalistki!

Jak widzisz, zarówno laser frakcyjny ablacyjny, jak i nieablacyjny posiadają liczne zalety, ale - mimo to - znacząco się od siebie różnią. Jeżeli masz wątpliwości, który powinien być zastosowany w przypadku Twojego problemu skóry, warto skorzystać z fachowego wsparcia. Profesjonalny personel toruńskiego Endomed zawsze służy poradą. Wystarczy się z nami skontaktować telefonicznie lub przez Messenger, a na pewno znajdziemy rozwiązanie Twojego problemu!

Tysiące wykonanych zabiegów. Tysiące zadowolonych Pacjentów.
Świetnie wyszkolona i doświadczona kadra. Obsługa Pacjenta na najwyższym poziomie.

Serdecznie zapraszamy także Klientów z miejscowości: Bydgoszcz, Inowrocław, Włocławek, Grudziądz. Oferujemy zabiegi depilacji laserowej, endermologii, laserowego usuwawnia tatuaży oraz makijażu permanentnego oraz wiele, wiele innych zabiegów w konkurencyjnych cenach. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i do nawiązania kontaktu. Sprawimy, że poczujesz się lepiej!

lokalizacja endomed depilacja laserowa

ul. Konstytucji 3. Maja 14
87-100 Toruń

godziny otwarcia depilacji laserowej

Godziny otwarcia:
pon. - pt.: od 9:00 do 19:00

Zabiegi Anti-Aging © 2024

EndoMed ® Toruń, Wszelkie prawa zastrzeżone
Medycyna Estetyczna Toruń
Laserowe usuwanie owłosieniaEndermologia Toruń

Na tej stronie wykorzystujemy ciasteczka wyłącznie do celów statycznych (Google Analytics). Jeśli nie wyrażasz zgody, prosimy o opuszczenie strony.

Przeprowadzamy zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, w tym anti-aging, depilacji laserowej, endermologii, a także odchudzania. Używamy wyłącznie najnowszych urządzeń!