Blog

Ochrona skóry przed słońcem
DATA PUBLIKACJI: 2019-07-22

Ochrona skóry przed słońcem (UV)

Jaką porę roku lubisz najbardziej? Albo inaczej - jak sądzisz - jaka pora roku jest najbardziej łaskawa dla Twojej skóry? Niestety, raczej nie jest to lato… Promienie słoneczne potrafią wyrządzić ogromną krzywdę nieodpowiednio chronionej skórze. Jak w takim razie przygotować się do walki z lejącym się z nieba żarem? Najważniejszą kwestią jest zabezpieczenie skóry przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Wiele osób kwestionuje potrzebę stosowania kosmetyków przeciwsłonecznych, bo “słońce w Polsce nie świeci aż tak mocno”...

zdjęcie słońce uva uvb

Czy stosowanie kosmetyków przeciwsłonecznych jest niezbędne?

Kosmetyki przeciwsłoneczne skutecznie chronią naszą skórę przed szkodliwym działaniem promieniowania UV. Czym ono jest? To nic innego jak promieniowanie ultrafioletowe - niewidzialne dla człowieka fale elektromagnetyczne. Jest ono bardzo niebezpieczne dla skóry i może powodować jej poważne uszkodzenia. Słońce emituje promieniowanie UV w zakresie UVA, UVB i UVC, przy czym UVC pochłaniane jest w całości przez atmosferę ziemską, więc mówi się o nim relatywnie mało. Zdecydowanie bardziej istotne jest zrozumienie różnicy między promieniowaniem UVA i UVB…

Promieniowanie UVA i UVB różnią się nie tylko nazwą…

Promieniowanie UVA i UVB różnią się między sobą dość znacznie. Promienie w zakresie UVA wnikają nawet w głębokie warstwy skóry. Mimo że na początku nie widać ich negatywnego wpływu na stan skóry, po kilku latach efekty ich działania mogą być wręcz zatrważające. Promienie UVA odpowiadają m.in. za tworzenie wolnych rodników. Co to oznacza dla naszej skóry? W dłuższej perspektywie może skutkować nietolerancją na słońce, przyspieszeniem procesu fotostarzenia skóry albo nawet rozwojem nowotworu skóry.

Promieniowanie UVB jest nieco mniej szkodliwe w dłuższej perspektywie. Już na pierwszy rzut oka powoduje jednak zaczerwienienia skóry oraz jej oparzenia. Dlaczego? Przyczynia się ono do nadprodukcji melaniny, odpowiadającej za zabarwienie skóry.

Czym kierować się przy wyborze kremu z filtrem?

krem uv

To pytanie spędza sen z powiek wielu osobom w okresie letnich upałów. Na rynku jest tyle specyfików przeciwsłonecznych, że naprawdę można się pogubić i podjąć niewłaściwą decyzję zakupową. Co warto wziąć pod uwagę?

  • SPF - co oznacza skrót SPF? Sun Protection Factor to współczynnik ochrony przed promieniowaniem UVB. Powinien być dobrany na podstawie fototypu skóry. Im on niższy - tym wyższy filtr. Dla przykładu - osoby o najjaśniejszej skórze - o fototypie I powinny bezwzględnie kupić krem z SPF 50+, czyli najwyższy z możliwych. Niezależnie od karnacji, najwyższy stopień ochrony jest wymagany również dla dzieci z uwagi na ich wrażliwą skórę.

  • Rodzaj ochrony - o ile każdy krem z filtrem chroni nas przed promieniowaniem UVB, nie jest to tak oczywiste, jeżeli chodzi o promienie UVA. Informacji na ten temat szukaj zawsze na opakowaniu preparatu. Jeśli znajdziesz tam napis UVA, umieszczony w kółeczku, masz pewność, że produkt wytworzy barierę dla słońca.

  • Wodoodporność - większość osób decyduje się na wodoodporne preparaty przeciwsłoneczne jedynie wtedy, gdy zamierza zażywać kąpieli. Zapominamy jednak o tym, że pot również powoduje zmywanie preparatów pielęgnacyjnych ze skóry. Kremy i balsamy wodoodporne przydadzą się więc w lecie każdemu. W końcu nikt nie będzie aplikował preparatu co kilka minut… Jako że poruszyliśmy już temat nakładania specyfików przeciwsłonecznych, warto pamiętać o jednej, najważniejszej zasadzie...

Żaden preparat z filtrem nie chroni Cię przez całą dobę!

skóra - kremy uv

Jak często nakładasz krem lub balsam z filtrem? Raz dziennie? Przed każdym wyjściem? Jeżeli nie chcesz mieć problemów ze skórą, pamiętaj, że żaden preparat przeciwsłoneczny “nie działa” 24 h na dobę. Co 2-3 h powinno się powtarzać jego aplikację. Na produktach tego typu nie należy oszczędzać - no, chyba że wolisz zapłacić za jakiś czas za kompleksową kurację zabiegową w profesjonalnym instytucie medycyny estetycznej…

Dbaj o skórę, póki czas…

Mamy nadzieję, że wszystkie powyższe wskazówki sprawią, że wybierzesz odpowiedni preparat przeciwsłoneczny i zabezpieczysz skórę przed działaniem promieni słonecznych. Jeżeli jednak już teraz kondycja Twojej skóry pozostawia wiele do życzenia, warto rozważyć zastosowanie odpowiedniej kuracji przeciwstarzeniowej. W instytucie medycyny estetycznej EndoMed posiadamy szerokie portfolio zabiegów, które poprawią stan Twojej skóry. Nasz fachowy personel w trakcie indywidualnej konsultacji dobierze kurację idealnie dopasowaną do Twoich potrzeb. W naszym instytucie medycyny estetycznej w Toruniu posiadamy same najnowocześniejsze sprzęty wiodących producentów. Umożliwiają nam wykonywanie takich zabiegów, jak np. mikroplazma frakcyjna, endermologia, karboksyterapia, termolifting czy radiofrekwencja. Pamiętaj jednak, że zawsze łatwiej działać prewencyjnie niż walczyć z już istniejącym problemem...

Tysiące wykonanych zabiegów. Tysiące zadowolonych Pacjentów.
Świetnie wyszkolona i doświadczona kadra. Obsługa Pacjenta na najwyższym poziomie.

Serdecznie zapraszamy także Klientów z miejscowości: Bydgoszcz, Inowrocław, Włocławek, Grudziądz. Oferujemy zabiegi depilacji laserowej, endermologii, laserowego usuwawnia tatuaży oraz makijażu permanentnego oraz wiele, wiele innych zabiegów w konkurencyjnych cenach. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i do nawiązania kontaktu. Sprawimy, że poczujesz się lepiej!

lokalizacja endomed depilacja laserowa

ul. Konstytucji 3. Maja 14
87-100 Toruń

godziny otwarcia depilacji laserowej

Godziny otwarcia:
pon. - pt.: od 9:00 do 19:00

Zabiegi Anti-Aging © 2024

EndoMed ® Toruń, Wszelkie prawa zastrzeżone
Medycyna Estetyczna Toruń
Laserowe usuwanie owłosieniaEndermologia Toruń

Na tej stronie wykorzystujemy ciasteczka wyłącznie do celów statycznych (Google Analytics). Jeśli nie wyrażasz zgody, prosimy o opuszczenie strony.

Przeprowadzamy zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, w tym anti-aging, depilacji laserowej, endermologii, a także odchudzania. Używamy wyłącznie najnowszych urządzeń!