ÿ 圠Ӛdiv>

Blog

Starzenie się skóry - jak sobie z nim radzić?
DATA PUBLIKACJI: 2019-09-14

starsze, wesołe kobiety

Proces starzenia się skóry jest nieunikniony. Rozpoczyna się wraz z osiągnięciem dojrzałości i trwa aż do końca naszego życia. Naturalne starzenie się skóry nie jest niczym złym. Niestety, często jest ono niepotrzebnie przyspieszone przez niewłaściwą pielęgnację (lub jej brak) i niehigieniczny styl życia. Jak radzić sobie ze zmianami skórnymi, które pojawiają się zbyt szybko i potrafią mocno obniżyć naszą pewność siebie? Zacznijmy od omówienia naturalnych procesów starzeniowych…

Co wpływa na proces starzenia się skóry?

porównanie młodej i podstarzałej twarzy

Proces starzenia się skóry zależy zarówno od czynników wewnętrznych, jak i zewnętrznych. Możemy wyróżnić 3 główne typy starzenia: wewnątrzpochodne, mimiczne i zewnątrzpochodne. Wewnątrzpochodne dzielimy na chronologiczne - to najbardziej oczywiste, związane z wiekiem, a także hormonalne, szczególnie u kobiet w okresie okołomenopauzalnym. Starzenie mimiczne, jak sama nazwa wskazuje, obejmuje mimikę twarzy i zmarszczki w tej okolicy. Starzenie zewnątrzpochodne natomiast - inaczej fotostarzenie - jest związane z wpływem czynników zewnętrznych, takich jak promieniowanie UV czy dym papierosowy.

Naturalne procesy starzenia się skóry

starsza kobieta, młoda kobieta

Starzenie się skóry zdecydowanie różni się od starzenia się innych organów. Jest ono zdecydowanie szybciej widoczne. Warto dodać, że obejmuje wszystkie warstwy skóry. W wyniku procesów starzenia dochodzi m.in. do fragmentacji włókien kolagenowych i zmian ich struktury. Cząsteczki kolagenu stają się coraz mniej elastyczne. Zanikają włókna elastynowe i obniża się ilość glikozaminoglikanów. Nasza skóra powoli traci swoją elastyczność. Pojawiają się również zmarszczki - najpierw powierzchniowe - płytkie, a następnie - głębokie. Zmniejsza się ilość wydzielanego na powierzchni skóry łoju, co wpływa na nasilenie jej wysuszenia. Coraz mniejsza ilość melaniny powoduje słabszą ochronę skóry przed promieniowaniem słonecznym. Dlatego też, wraz z upływem czasu, mamy coraz większą tendencję do powstawania przebarwień. Bardzo często procesowi starzenia się skóry towarzyszy także występowanie teleangiektazji, czyli trwałego rozszerzenia drobnych naczyń krwionośnych.

Jak walczyć ze zbyt szybkim starzeniem się skóry?

Naturalne procesy starzenia się skóry są dla większości osób akceptowalne. Drobne zmarszczki dodają jedynie uroku, a pojedyncze plamy można skutecznie zamaskować makijażem. Nieodpowiednia ochrona skóry przed słońcem lub niedostosowana pielęgnacja powodują, że niekiedy procesy starzeniowe przebiegają bardzo gwałtownie i zbyt szybko. Co wtedy? Na szczęście medycyna estetyczna potrafi coraz skuteczniej walczyć z defektami skóry.

Zabiegi w instytucie medycyny estetycznej receptą na upływ czasu?

Instytut Medycyny Estetycznej EndoMed w Toruniu oferuje szerokie portfolio zabiegów, które m.in. ujędrniają, działają przeciwzmarszczkowo czy pozwalają pozbyć się przebarwień lub blizn. Wysoce specjalistyczne sprzęty, które znajdują się w toruńskim instytucie medycyny estetycznej EndoMed, pozwalają na skuteczną walkę z niemal każdym problemem skóry. Warto jednak pamiętać, że nawet seria mezoterapii, karboksyterapii, endermologii, termoliftingu czy radiofrekwencji nie pomoże na długo bez komplementarnej pielęgnacji domowej. Z procesami starzenia się skóry warto walczyć kompleksowo - od wewnątrz i na zewnątrz. Tylko wtedy osiągnie się spektakularne efekty na dłużej.

starsza kobieta plus opis urządzeń odmładzających Toruń

Tysiące wykonanych zabiegów. Tysiące zadowolonych Pacjentów.
Świetnie wyszkolona i doświadczona kadra. Obsługa Pacjenta na najwyższym poziomie.

Serdecznie zapraszamy także Klientów z miejscowości: Bydgoszcz, Inowrocław, Włocławek, Grudziądz. Oferujemy zabiegi depilacji laserowej, endermologii, laserowego usuwawnia tatuaży oraz makijażu permanentnego oraz wiele, wiele innych zabiegów w konkurencyjnych cenach. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i do nawiązania kontaktu. Sprawimy, że poczujesz się lepiej!

lokalizacja endomed depilacja laserowa

ul. Konstytucji 3. Maja 14
87-100 Toruń

godziny otwarcia depilacji laserowej

Godziny otwarcia:
pon. - pt.: od 9:00 do 19:00

Zabiegi Anti-Aging © 2024

EndoMed ® Toruń, Wszelkie prawa zastrzeżone
Medycyna Estetyczna Toruń
Laserowe usuwanie owłosieniaEndermologia Toruń

Na tej stronie wykorzystujemy ciasteczka wyłącznie do celów statycznych (Google Analytics). Jeśli nie wyrażasz zgody, prosimy o opuszczenie strony.

Przeprowadzamy zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, w tym anti-aging, depilacji laserowej, endermologii, a także odchudzania. Używamy wyłącznie najnowszych urządzeń!