Blog

Rozszerzone naczynia krwionośne kolejną chorobą cywilizacyjną
DATA PUBLIKACJI: 2021-03-25

Rozszerzone naczynia krwionośne są obecnie zjawiskiem występującym już tak często, że zalicza się je do chorób cywilizacyjnych. Rumień, płytko unaczyniona skóra czy tzw. “pajączki” to problemy, dotykające osoby w każdym wieku. Zmagają się z nimi przede wszystkim kobiety. Wynika to z faktu, że hormony estrogenowe rozluźniają mięśnie naczyń, co powoduje ich większą skłonność do rozszerzania się. Problemy naczyniowe są spowodowane różnymi czynnikami, ale łączy je to, że wszystkie są uciążliwe i ciężko się ich pozbyć samą kosmetyką. Ponadto, nieleczone są bardzo groźne dla zdrowia.

Przyczyny problemów naczyniowych

Głównymi przyczynami występowania zmian naczyniowych są nieodpowiedni tryb życia, stres, złe odżywianie i zanieczyszczenia. Skóra płytko unaczyniona jest w większości przypadków bardzo wrażliwa. Charakteryzuje się skłonnością do zaczerwienień, rumienia i popękanymi naczyniami włosowatymi. Do czynników zewnętrznych, które znacząco wpływają na rozszerzanie naczyń, zaliczamy m.in. dużą częstotliwość korzystania z solarium, nadmierną ekspozycję na słońce czy wiatr. Oprócz tego, przyczyniają się do tego duża wilgotność, amplitudy temperatur, a także stosowanie sterydów. Osoby borykające się z problemem rozszerzonych naczynek posiadają najczęściej jasną karnację i cienki naskórek. Pajączki (inaczej - teleangiektazje) są u nich najbardziej widoczne.

Pajączki - cechy charakterystyczne

Pajączki to nieduże, najczęściej podłużne plamy na skórze. Mogą być różowe, czerwone, a nawet niebieskie. Są wypełnione niewielkimi, widocznymi nawet przez skórę naczyniami krwionośnymi - stąd ich nazwa. Przyczyną ich rozszerzania się jest zbyt duże ciśnienie krwi, którego nie są w stanie wytrzymać. W konsekwencji stają się widoczne i potrafią skutecznie obniżyć samopoczucie. Dzielimy je na samoistne i nabyte.

pajączki na nogach

Teleangiektazje samoistne i nabyte

Teleangiektazje dzielimy na pierwotne i wtórne. Samoistne dotykają najczęściej skóry i narządów wewnętrznych. Są związane z zespołami wrodzonymi. Nabyte natomiast są konsekwencją występowania chorób skóry, schorzeń ogólnoustrojowych, a także czynników zewnętrznych.

Pielęgnacja skóry z problemami naczyniowymi

Przy skórze z problemami naczyniowymi bardzo istotna jest odpowiednio dobrana pielęgnacja. Kosmetyki, jakie warto wprowadzić powinny zawierać rutynę (obkurczającą naczynka), wyciąg z kasztanowca, a także witaminy A, C i E. Rutynę czy witaminę C można zażywać także doustnie. Stosowanie takich specyfików poprawi kondycję skóry, ale nie wyleczy jej w 100%. Tu z pomocą przychodzą zabiegi medycyny estetycznej, które skutecznie i niemal bezboleśnie poradzą sobie z problemami naczyniowymi.

Zabiegi medycyny estetycznej dla skóry naczyniowej

Obecnie instytuty medycyny estetycznej oferują szereg zabiegów, dedykowanych skórze z problemami naczyniowymi. Ich dobór jest uzależniony od miejsca występowania zmian i ich rodzaju. Najczęściej wybieranymi zabiegami są m.in. elektroliza, ultradźwięki (szczególnie wtłaczanie przy ich pomocy witaminy C), skleroterapia, a także laseroterapia. Klientki naszego instytutu medycyny estetycznej EndoMed najchętniej wybierają terapię laserem jako najbardziej skuteczną, nieinwazyjną i niemal bezbolesną. W naszym salonie wykonujemy ją przy pomocy najnowocześniejszej platformy laserowej Alma Harmony XL Pro.

Laseroterapia skuteczna przy zmianach każdego typu

Zabiegi laserem, oferowane przez nasz instytut medycyny estetycznej EndoMed mogą być stosowane zarówno na twarz, jak i ciało. W zależności od głębokości zmian naczyniowych, nasz fachowy personel dobiera odpowiednią głowicę. DYE-VL jest najbardziej skuteczna na rumienie na twarzy. ND:YAG 1064 NM natomiast posiada udowodnione efekty w leczeniu zmian głębokich na nogach. Kluczem do sukcesu jest w każdym przypadku dobór terapii i odpowiednie wykonanie zabiegu. Wybierając usługi naszego instytutu medycyny estetycznej EndoMed masz pewność, że zajmiemy się Tobą w sposób profesjonalny i fachowy. Zapraszamy do zapisywania się na wizyty kwalifikacyjne.

Tysiące wykonanych zabiegów. Tysiące zadowolonych Pacjentów.
Świetnie wyszkolona i doświadczona kadra. Obsługa Pacjenta na najwyższym poziomie.

Serdecznie zapraszamy także Klientów z miejscowości: Bydgoszcz, Inowrocław, Włocławek, Grudziądz. Oferujemy zabiegi depilacji laserowej, endermologii, laserowego usuwawnia tatuaży oraz makijażu permanentnego oraz wiele, wiele innych zabiegów w konkurencyjnych cenach. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i do nawiązania kontaktu. Sprawimy, że poczujesz się lepiej!

lokalizacja endomed depilacja laserowa

ul. Konstytucji 3. Maja 14
87-100 Toruń

godziny otwarcia depilacji laserowej

Godziny otwarcia:
pon. - pt.: od 9:00 do 19:00

Zabiegi Anti-Aging © 2024

EndoMed ® Toruń, Wszelkie prawa zastrzeżone
Medycyna Estetyczna Toruń
Laserowe usuwanie owłosieniaEndermologia Toruń

Na tej stronie wykorzystujemy ciasteczka wyłącznie do celów statycznych (Google Analytics). Jeśli nie wyrażasz zgody, prosimy o opuszczenie strony.

Przeprowadzamy zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, w tym anti-aging, depilacji laserowej, endermologii, a także odchudzania. Używamy wyłącznie najnowszych urządzeń!