Blog

Przygotowanie ciała do lata z EndoMed - część I
DATA PUBLIKACJI: 2019-03-21

Cellulit od A do Z

Dziś pierwszy dzień wiosny. Jako że robi się coraz cieplej, zaczynamy coraz śmielej pokazywać swoje ciało. I tu pojawiają się problemy… Kondycja naszej skóry zaczyna nam przeszkadzać zdecydowanie bardziej niż zimą. Jednym z najmniej estetycznych, a jednocześnie najtrudniejszym do redukcji defektem jest cellulit, często niepoprawnie nazywany cellulitisem. Kto jest najbardziej podatny na cellulit? Jakie są jego przyczyny? Czy da się go pozbyć raz na zawsze? Jeśli szukacie odpowiedzi na powyższe pytania, dobrze trafiliście. Postaramy się tu rozwiać wszystkie możliwe wątpliwości dotyczące "pomarańczowej skórki".

usuwanie, redukcja celullitu Toruń

Czym jest cellulit?

Cellulit to nieprawidłowe umiejscowienie tkanki tłuszczowej, występujące łącznie ze zmianami tkanki podskórnej o charakterze obrzękowo-włóknistymi. Skutkuje ono powstaniem nierówności na skórze pośladków, ud, ramion czy kolan. Bardzo często pofałdowania te przybierają postać tzw. "pomarańczowej skórki". Wyróżniamy 2 rodzaje cellulitu - twardy (wodny) oraz miękki (tłuszczowy). W jaki sposób sprawdzić, który z nich nas dotyczy? Trzeba złapać w palce skórę tuż pod pośladkiem i ścisnąć ją dość mocno. Jeżeli jest nabrzmiała, nieco biaława i w konsystencji przypomina budyń - mamy do czynienia z cellulitem wodnym. Jeśli natomiast już samo ściśnięcie sprawia ból, a na skórze widać charakterystyczne grudki - jest to cellulit tłuszczowy.

Proces powstawania cellulitu

Jak już wspomnieliśmy, cellulit, najprościej rzecz ujmując, to pofałdowana, pomarszczona skóra z grudkami pod jej powierzchnią. Grudki te to nic innego jak powiększone adypocyty, czyli komórki tłuszczowe. Powiększając się, uciskają najbliższe naczynia krwionośne oraz limfatyczne. W efekcie pogarsza się przemiana materii, a komórki słabiej przyswajają składniki odżywcze. Za powstające fałdy odpowiada nierównomierne rozmieszczenie tkanki tłuszczowej. To właśnie grudki tłuszczu formują między sobą przestrzenie, gdzie zalegają woda i zbędne produkty przemiany materii. W tych właśnie miejscach pojawia się charakterystyczny obrzęk.

Cztery stopnie rozwoju cellulitu

W literaturze istnieje wiele klasyfikacji stopni rozwoju cellulitu. Najczęściej występującym i najbardziej adekwatnym jest podział czterostopniowy:

  1. 1. stopień: cellulit nie jest widoczny gołym okiem. Żeby go "dojrzeć" należy ścisnąć skórę w palcach - wtedy ujawniają się delikatne grudki i fałdy.
  2. 2. stopień: cellulit wciąż nie jest widoczny gołym okiem, jednak po ściśnięciu skóry pojawia się już typowa "pomarańczowa skóra" i sam nacisk na skórę sprawia delikatny ból.
  3. 3. stopień: cellulit jest już widoczny bez konieczności ściskania skóry. Pojawiające się grudki mają sporą objętość, a wszędzie tam, gdzie występuje cellulit, skóra w głębszych jej warstwach jest nierównomiernie pofałdowana.
  4. 4. stopień: cellulit jest tak zaawansowany, że obszary skóry nim objęte trzęsą się z od pofałdowań. Grudki na skórze objętej cellulitem są bardzo łatwo wyczuwalne i bolesne, nawet przy lekkim dotyku.

Kto jest najbardziej narażony na cellulit?

Przyjęło się, że cellulit dotyka jedynie osoby otyłe, w średnim wieku. Nic bardziej mylnego. Mimo że problem dotyczy aż czterech na pięć kobiet w okresie pokwitania, występuje również u kobiet zdecydowanie młodszych. Jest on związany z nadwagą, ale nie tylko. Niedostateczna ilość ruchu, zaburzenia przepływu krwi w tkankach podskórnych i metabolizmu tłuszczów oraz problemy hormonalne także powodują rozwój cellulitu. Problem "pomarańczowej skórki" dotyka jedynie kobiety. Dlaczego? Organizm mężczyzn funkcjonuje nieco inaczej - tłuszcz odkłada im się głównie na brzuchu - nie na udach czy pośladkach, jak u kobiet. Przedstawiciele płci męskiej mają wysoki poziom testosteronu, a niski - estrogenów, a to one są odpowiedzialne za pojawienie się cellulitu.

Dowiedz się więcej: usuwanie i redukcja cellulitu

Tysiące wykonanych zabiegów. Tysiące zadowolonych Pacjentów.
Świetnie wyszkolona i doświadczona kadra. Obsługa Pacjenta na najwyższym poziomie.

Serdecznie zapraszamy także Klientów z miejscowości: Bydgoszcz, Inowrocław, Włocławek, Grudziądz. Oferujemy zabiegi depilacji laserowej, endermologii, laserowego usuwawnia tatuaży oraz makijażu permanentnego oraz wiele, wiele innych zabiegów w konkurencyjnych cenach. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i do nawiązania kontaktu. Sprawimy, że poczujesz się lepiej!

lokalizacja endomed depilacja laserowa

ul. Konstytucji 3. Maja 14
87-100 Toruń

godziny otwarcia depilacji laserowej

Godziny otwarcia:
pon. - pt.: od 9:00 do 19:00

Zabiegi Anti-Aging © 2024

EndoMed ® Toruń, Wszelkie prawa zastrzeżone
Medycyna Estetyczna Toruń
Laserowe usuwanie owłosieniaEndermologia Toruń

Na tej stronie wykorzystujemy ciasteczka wyłącznie do celów statycznych (Google Analytics). Jeśli nie wyrażasz zgody, prosimy o opuszczenie strony.

Przeprowadzamy zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, w tym anti-aging, depilacji laserowej, endermologii, a także odchudzania. Używamy wyłącznie najnowszych urządzeń!